Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Szukam Inwestora

Fundusze i założyciele LiveChat Software odkupili akcje inwestorów finansowych

22.09.2017 14:43  Szukam Inwestora
Fundusze i założyciele LiveChat Software odkupili akcje inwestorów finansowych
Inwestorzy finansowi, którzy jeszcze w 2011 r. wsparli wykup menedżerski (MBO) LiveChat Software sfinalizowali serię transakcji w których praktycznie wyszli z inwestycji we wrocławską spółkę. Akcje kupiły instytucje finansowe i założyciele LiveChat Software obecni w zarządzie i Radzie Nadzorczej.
„Dzisiaj oficjalnie witamy nowych akcjonariuszy i dziękujemy tych, którzy byli z nami od wykupu menedżerskiego w 2011 r. Dla inwestorów finansowych to długi okres czasu, ale też inwestycja okazała się dla nich bardzo opłacalna. Wsparcie ze strony Tar Heel Capital i jego partnerów było dla nas bardzo cenne zarówno przy realizacji MBO, jak również Oferty Publicznej i wejściu na warszawską giełdę” – powiedział prezes Mariusz Ciepły.
 
LiveChat Software został założony w 2002 r. przez Mariusza Ciepłego, Macieja Jarzębowskiego i Jakuba Sitarza. W latach 2008 – 2011 należał do GG Network (wchodzącej w skład Grupy Naspers). W 2011 r. spółka przeprowadziła wykup menedżerski w wyniku którego kontrolę nad spółką odzyskali jego założyciele i kluczowi menedżerowie. Akcjonariuszami LiveChat Software stał się równocześnie fundusz Tar Heel Capital i jego partnerzy, którzy wsparli tą transakcję. W kwietniu 2014 r. spółka zadebiutowała na GPW.
 
We wtorek Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. poinformował LiveChat Software o rozpoczęciu przed dwóch akcjonariuszy procedury ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu) w związku z zamiarem sprzedaży pakietu akcji. W piątek Copernicus poinformował, że akcje sprzedały zarządzane przez niego fundusze Fulcrum FIZ i Napoleon FIZ, w związku z czym ich udział w kapitale LiveChat Software spadł poniżej 5 procent.
 
Akcje LiveChat Software kupiły instytucje finansowe inwestujące na warszawskiej giełdzie, a także wszyscy trzej założyciele spółki.
 
LiveChat Software jest kontrolowany przez Porozumienie Akcjonariuszy w skład którego wchodzą założyciele i kluczowi menedżerowie spółki. Nikt z nich nie sprzedawał akcji spółki w ostatniej transakcji, a Porozumienie kontroluje łącznie akcje stanowiące ok. 47% kapitału LiveChat Software.
 
Według stanu na 1 września LiveChat Software miał już blisko 21,5 tys. klientów z ok. 150 krajów świata. Z rozwiązania LiveChat korzystają firmy z praktycznie wszystkich branż, wśród nich są m.in.: Sony Mobile, Stripe, Hulu, BenQ, Orange, Adobe, Samsung, Pizza Hut, Ryanair, Macy’s, PBS, NetApp i wiele innych, urzędy (w tym amerykański Departament Stanu), uczelnie (Stanford University), a nawet kluby sportowe (m.in. Tottenham Hotspur, Vancouver Canucks). Najważniejszy dla spółki rynek to Ameryka Północna, tylko z USA pochodzi ponad 50% jej klientów.
 
Rozwiązanie umożliwia kontakt z osobami odwiedzającymi stronę internetową i zapewnia szereg opcji wsparcia dla działu sprzedaży lub obsługi klienta, a także narzędzia analityczne.
 
W I kwartale roku finansowego 2017/18 (który zaczął się 1 kwietnia) spółka zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 30,2% do 21,59 mln zł. Zysk netto Grupy wyniósł 11,07 mln zł i był o 21% wyższy niż przed rokiem.
Zysk operacyjny w okresie kwiecień – czerwiec wzrósł o 22,3% do 13,74 mln zł, a wynik EBITDA o 23,3% do 14,29 mln zł. Rentowność EBITDA wyniosła w I kwartale 66,2%, rentowność operacyjna 63,7% a rentowność netto 51,3%
 
LiveChat Software S.A.
 
 
 
 
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes