PGE przedstawiła strategię ciepłownictwa do 2030 roku

14.12.2017 15:46  Szukam Inwestora
PGE przedstawiła strategię ciepłownictwa do 2030 roku PGE Polska Grupa Energetyczna wyda do 2030 roku ponad 17 miliardów złotych na inwestycje ciepłownicze. Zakłada to przedstawiona dziś w Gdańsku strategia ciepłownictwa tej firmy. Chodzi między innymi o rozwijanie i nabywanie sieci ciepłowniczych tam, gdzie PGE jest już obecna, ale także zainteresowana jest rozmowami z samorządami o współpracy w miastach, w których nie ma elektrociepłowni.

Prezes PGE Henryk Baranowski powiedział, że program będzie podzielony na dwa okresy - do 2023 roku i po nim. Do 2023 roku firma chce przeprowadzić niezbędne modernizacje, dostosowania do nowych wymogów klimatycznych. "2023 rok to także dobry okres, by przeprowadzić nowe inwestycje w instalacje kogeneracyjne wykorzystując te źródła energii, które będą najbardziej efektywne lokalnie" - dodał.

Prezes PGE Henryk Baranowski podkreślił, że Polska to jeden z największych rynków ciepła w Europie. "Zamierzamy ten potencjał maksymalnie wykorzystać" - dodał.

Powiedział poza tym, że Grupa myśli także o wchodzeniu na nowe zagraniczne rynki. "Cały czas myślimy o tym, ale na razie jesteśmy skupieni na budowie wartości na rynku krajowym" - wyjaśnił.

PGE jest największym producentem ciepła w Polsce, jest też liderem produkcji energii elektrycznej.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes