Polskie firmy szukają dla swoich towarów i usług nowych rynków

07.11.2017 14:01  Szukam Inwestora
Polskie firmy szukają dla swoich towarów i usług nowych rynków Polskie firmy szukają dla swoich towarów i usług nowych rynków, na razie głównie w Europie Zachodniej i Środkowej. Z badania PFR TFI wynika, że prawie połowa dużych przedsiębiorstw z naszego kraju w ciągu dwóch lat planuje inwestycje zagraniczne. Ich spodziewana wartość zamknie się w przedziale od 40 do 400 milionów złotych.

Zbigniew Głuchowski, zarządzający Funduszem Ekspansji Zagranicznej PFR TFI powiedział, że jednym z głównych powodów wchodzenia polskich firm na nowe rynki jest spodziewany wzrost sprzedaży swoich towarów lub usług. Dodał, że pierwsze polskie inwestycje zagraniczne były i są lokowane w miarę blisko Polski.

Większość firm, które wzięły udział w badaniu, zainteresowanych jest zakupem już istniejących zagranicznych przedsiębiorstw.

Badanie na zlecenie PFR TFI przeprowadziła firma Norstat. Wzięło w nim udział 381 spółek giełdowych i innych dużych spółek. Na zaproszenie do ankiety pozytywnie odpowiedziały 104 przedsiębiorstwa. Badanie zrealizowano we wrześniu i październiku.

IAR  
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes