SPLIO pozyskało 10 milionów euro

24.10.2016 08:14  Szukam Inwestora
SPLIO, twórca oprogramowania Customer Experience Management w modelu SaaS, informuje o pozyskaniu środków w wysokości 10 milionów euro z funduszu Fonds Ambition Numérique (Fundusz Ambicji Cyfrowej) zarządzanego przez Bpifrance, w ramach Programu inwestycji na przyszłość (PIA) prowadzonego przez Generalny Komisariat ds. Inwestycji (Commissariat Général à l’Investissement, CGI), BNP Paribas Développement oraz Amundi Private Equity Funds (PEF).
 
SPLIO bazowało na wyjątkowych relacjach ze swoimi 500 klientami z branży retail oraz dóbr luksusowych, aby opracować SPRING, pierwszą platformę do zarządzania Customer Experience w modelu SaaS dla firm z branży retail. 
 
Wprowadzenie platformy SPRING na rynek odbywa się w momencie, w którym zmiana sposobu zarządzania doświadczeniami klienta staje się koniecznością. W dobie rosnącego znaczenia cyfryzacji, zaspokajanie potrzeb klientów staje się dla firm z branży retail coraz trudniejsze ze względu na zwiększającą się ilość punktów kontaktu oraz zmieniające się ścieżki klientów. SPRING stawia czoła tym nowym wyzwaniom likwidując silosy organizacyjne oraz oferując wizję „customer centric” konsumenta. Dzięki temu, cała firma dysponuje kompletną wizją ścieżki klienta, niezależnie od kanału interakcji z marką.
 
Obroty SPLIO w 2015 roku wyniosły 16 milionów euro.
Celem nowego zespołu zarządzającego powołanego przez założycieli SPLIO jest wykorzystywanie obecnej bazy klientów, przewagi technologicznej oraz doskonałego time to market, aby stać się liderem tego nowego rynku dla branży retail.  
„Po 15 latach rozwoju przynoszącego zyski oraz finansowanego ze środków własnych, staliśmy się liczącym się graczem w dziedzinie zarządzania wielokanałowymi kampaniami” – mówi Raphaël Jore, Prezydent i współzałożyciel SPLIO. „Pozyskanie funduszy pozwoli nam dzisiaj na zwiększenie tempa rozwoju oraz na rozwijanie naszej nowej platformy.” 
 
„Jesteśmy dokładnie we właściwym momencie, we właściwym miejscu, z właściwą platformą”– zauważa Mireille Messine, CEO SPLIO. „Dokonaliśmy tego podwyższenia kapitału, aby ustrukturyzować SPLIO, wzmocnić naszą przewagę technologiczną oraz rozpowszechnić nasze oprogramowanie SPRING. Te nowe inwestycje umożliwią nam w szybki sposób zająć pozycję lidera rozwiązań do zarządzania doświadczeniami klienta w modelu SaaS.”
 
„Byliśmy pod wrażeniem finansowanego ze środków własnych rozwoju firmy SPLIO, której udało się otworzyć jednostki zależne w 5 krajach, w tym w Chinach” – podkreśla Delphine Larrandaburu, Dyrektor ds. Inwestycji w BNP Paribas Développement. „Świadczy to o jakości w realizowaniu procesów i jest dowodem na zdolność do powielania oraz industrializowania modelu biznesowego w nadchodzących latach.”
 
„Bardzo nas cieszy możliwość towarzyszenia firmie SPLIO w nadchodzących etapach jej rozwoju w tym niezwykle dynamicznym sektorze. Uważamy, że masa krytyczna firmy SPLIO oraz jej nowa platforma SPRING w modelu SaaS sprawiają, że jest ona kluczowym elementem tego ekosystemu oraz niewątpliwie podmiotem odgrywającym rolę w konsolidacji tego sektora.” – komentuje Frédéric Le Brun, Dyrektor ds. Inwestycji w Bpifrance.
 
SPLIO
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Ja działam sobie na forex, jakoś w tym się czuję najbardziej swojo, do tej pory na globtrex, i nawet jestem zadowolony. Ale artykuł ciekawy,

    ~Konin   (19 listopada 2016 o 13:03)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes