SPÓŁKA DINO POLSKA W INDEKSIE MSCI EMERGING MARKETS

14.11.2017 09:19  Szukam Inwestora
SPÓŁKA DINO POLSKA W INDEKSIE MSCI EMERGING MARKETS
Akcje Dino Polska S.A., jednej z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce, zostaną włączone do indeksu MSCI Emerging Markets (MSCI EM). Spółka wejdzie w skład indeksu MSCI EM po sesji 30 listopada 2017 r.
 
Firma MSCI Inc., która od 1988 r. oblicza i publikuje indeks MSCI Emerging Markets (MSCI EM) ogłosiła 13 listopada 2017 r., że w ramach najbliższych zmian w tym indeksie do jego składu zostaną dodane akcji Dino Polska S.A.
 
MSCI EM jest najważniejszym indeksem na świecie stanowiącym benchmark dla inwestorów lokujących aktywa, które wynoszą około 1,5 biliona USD1, w akcjach z rynków rozwijających się. W skład MSCI EM wchodzą duże i średnie spółki z 24 krajów.
 
Akcje Dino Polska S.A. zostaną dodane do portfela indeksu MSCI EM po sesji 30 listopada 2017 r. Dino Polska S.A. jest notowana na głównym rynku GPW (w indeksach WIG, mWIG40) od 19 kwietnia 2017 r., a  wartość jej akcji od oferty publicznej wzrosła już o ponad 90%. Wartość rynkowa firmy, według stanu na 13 listopada 2017 r.  wynosi  6,3 mld zł. Średnie dzienne obroty akcjami Spółki za ostatnie trzy miesiące wynoszą blisko 12 mln zł. 
 
Cieszymy się z kolejnego sukcesu, jakim jest włączenie akcji Dino do uznanego indeksu rynków rozwijających się, MSCI Emerging Markets. To rodzaj benchmarku dla globalnych instytucji finansowych, a dla nas znalezienie się w tak elitarnym gronie to ogromne wyróżnienie. Nasza sieć dynamicznie zwiększa wielkość sprzedaży i otwiera nowe sklepy. Pozytywne tendencje na rynku konsumenckim, widoczne w tym roku, są zapowiedzią kolejnych dobrych miesięcy – mówi Szymon Piduch, Prezes Zarządu Dino Polska S.A.
 
Dino Polska S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes