Uniserv - Piecbud z kontraktem o wartości 56 mln zł

16.05.2018 14:53  Szukam Inwestora
Uniserv - Piecbud z kontraktem o wartości 56 mln zł
Uniserv – Piecbud, spółka świadcząca kompleksowe usługi w zakresie układów chłodzenia wody, kominów, silosów oraz pieców przemysłowych, podpisała umowę na modernizację układu wody chłodzącej w krakowskiej elektrociepłowni TAMEH POLSKA. Wartość netto zlecenia wyniesie 56 mln zł, a łączna wartość portfela zamówień Grupy wzrosła do 175 mln zł. 
 
- Umowa z TAMEH to nasz kolejny duży kontrakt dla sektora energetycznego. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kilku zleceń związanych z budową bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno o wartości ponad 220 mln zł. Dzięki dużemu doświadczeniu w specjalistycznym budownictwie dla energetyki uzyskujemy kolejne referencje i przewagę konkurencyjną, marża na nowym kontrakcie również jest zadawalająca. Nasz portfel zamówień ciągnie rośnie, jesteśmy blisko podpisania kolejnego kontraktu dla  polskiej energetyki, którego wartość wyniesie kilka milionów złotych - mówi Dionizy Boryczko, prezes Uniserv-Piecbud. 
 
Przedmiotem nowego zamówienia jest wykonanie pod klucz modernizacji układu wody chłodzącej w TAMEH POLSKA Zakład Wytwarzania Kraków. Zakres kontraktu obejmuje m.in. wymianę kolektorów wody chłodzącej wraz z armaturą, zastosowanie napędów dla armatury wraz z układem zasilania i sterowaniem miejscowym oraz modernizację 10 pomp wody chłodzącej. 
 
Kontrakt w całości zostanie zrealizowany do końca 2019 r., ale duża część wartości kontraktu będzie rozliczona już w bieżącym  roku, co będzie widoczne w wyniku finansowy za 2018 r. 
 
Po podpisaniu umowy aktualna wartość portfela zamówień Uniserv-Piecbud wzrosła do ok. 175  mln zł. Do realizacji w 2018 r. przypadają kontrakty o wartości ok. 148 mln zł. Zlecenia w portfelu są zdywersyfikowane pomiędzy różne branże. Obecnie realizacje dla sektora energetycznego stanowią blisko 80 proc., pozostałe istotne to branża cementowa i petrochemiczna. Grupa realizuje również zadania dla klientów z branży chemicznej, hutniczej, szkła i koksowni.
 
W 2017 r. przychody Grupy Uniserv-Piecbud wzrosły do 129,1 mln zł z 119,5 mln zł rok wcześniej. EBITDA w ubiegłym roku wyniosła 13,7 mln zł, wobec 11,9 mln zł w 2016 r., a zysk netto wzrósł o 10 proc. do 11,2 mln zł. Grupa Uniserv-Piecbud ma stabilny bilans i dobrą sytuację płynnościową. Aktywa Grupy wynoszą 136 mln zł. Dług netto jest na bezpiecznym poziomie 15,8 mln zł, a wskaźnik dług netto/EBITDA wynosi 1,15.
 
O Grupie Uniserv-Piecbud
Bazując na wieloletnim doświadczeniu i referencjach Uniserv-Piecbud doradza, projektuje, buduje nowe oraz remontuje istniejące instalacje i obiekty (w tym chłodnie, kominy, silosy, piece). Realizuje usługi dla szerokiej gamy przedsiębiorstw, w tym z branży energetyki zawodowej i przemysłowej, cementowej, hutnictwa metali żelaznych i nieżelaznych oraz szkła, koksowni, przemysłu chemicznego, petrochemicznego, , a także zakładów z innych branż. 
 
Grupa Uniserv-Piecbud to grupa firm świadcząca specjalistyczne usługi dla przemysłu. Główne zakresy specjalizacji obejmują zagadnienia chłodzenia wody, odprowadzania spalin oraz magazynowania produktów sypkich. Grupa oferuje także usługi w zakresie pieców przemysłowych oraz innych konstrukcji stalowych i żelbetowych. Elastyczna struktura Grupy, umożliwiająca bieżące dopasowywanie się do potrzeb projektów z wielu gałęzi przemysłu i międzybranżowych, realizację zarówno bardzo skomplikowanych jak i stosunkowo niewielkich projektów. Dodatkowo dzięki dywersyfikacji branżowej Uniserv-Piecbud może oferować swoje usługi w tych segmentach rynku gdzie aktualnie jest najlepsza koniunktura. Wpływa to nie tylko na zapełnienie portfela zamówień, ale również na marże. 
 
W 2017 roku przychody Grupy Uniserv-Piecbud wzrosły do 129 mln zł. Aktualny portfel zamówień Grupy obejmuje projekty dla największych polskich przedsiębiorstw przemysłowych i wynosi 174 mln zł. W trakcie realizacji są m.in kontrakty dotyczące inwestycji w Elektrowni Jaworzno III należącej do Tauron Wytwarzanie (budowa chłodni kominowej oraz wodociągu), a także projekty dla największych polskich rafinerii PKN Orlen czy przedsiębiorstw przemysłu cementowego (Górażdże i WARTA).
 
Grupa Uniserv-Piecbud 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes