Agent zaufanym przewodnikiem po świecie ubezpieczeń

08.06.2016 13:52  Ubezpieczenia
Agent ubezpieczeniowy, to osoba, z którą klienci najchętniej kontaktują się w przypadku pytań związanych z polisą.

Jak wynika z badań opinii kierowców, które przeprowadził IBRiS na zlecenie Bacca, 49 proc. respondentów chciałby kontaktować z towarzystwem ubezpieczeniowym za pośrednictwem agenta. Na drugim miejscu przy 28 proc. znalazła się infolinia. Z drogi on-line skorzystałoby łącznie 20 proc. ankietowanych, a spośród nich najwięcej z poczty elektronicznej.
 
Agent ubezpieczeniowy jest darzony dużym zaufaniem przez klientów. Wszelkie problemy lub wątpliwości związane z polisą najpierw są konsultowane właśnie z nim. Obserwujemy, że aby sprawniej zarządzać relacjami ze swoimi klientami, agenci coraz częściej korzystają z innowacyjnych rozwiązań IT budowanych na ich zamówienie lub dostarczanych przez partnerów, w tym przez Bacca. Widzimy wzmożoną aktywność agentów np. w aplikacji smart11.pl, dostępnej on-line, stworzonej przez Bacca.

Smart11.pl ułatwia przygotowanie umowy miesięcznej płatności ratalnej dla wszystkich polis ubezpieczeń majątkowych oraz umożliwia np. innowacyjne powiadomienie o odnowieniu ubezpieczenia w formie personalizowanego filmu video - powiedział Cezary Świerszcz prezes Bacca.

Innowacyjne rozwiązanie finansowe firmy Bacca wspiera agentów w sprzedaży pakietów ubezpieczeń majątkowych szytych na miarę. Korzystając z rozwiązań finansowych Bacca, agent może zaproponować klientom wygodną niską miesięczną ratę, która łączy płatności za wszystkie polisy np. OC, AC i NNW. Klient otrzymuje ubezpieczenie opłacone za cały rok, a pierwszą ratę płaci za trzy tygodnie od podpisania umowy. Dzięki temu rozwiązaniu klienci decydują się na szerszą, lepszą ochronę ubezpieczeniową.

Podobne rozwiązania są̨ powszechnie stosowane, np. w Wielkiej Brytanii gdzie od 25 lat działa firma Premium Credit Ltd. czy Close Brothers Premium Finance. W USA gdzie od 23 lat działa US Premium Finance, Top Premium Finance i wielu innych, w samej Californii jest kilkanaście firm oferujących takie usługiO badaniu:
Badanie zrealizowało IBRiS na zlecenie Bacca w lutym 2016 r., na ogólnopolskiej próbie, stanowiąca liczebną reprezentację cech demograficznych dla ogółu mieszkańców Polski (dane wg GUS), metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).
Gdyby miał(a) Pan(i) pytanie do ubezpieczyciela, to czy chciałby się Pan(i) z nim kontaktować za pomocą:
Bacca Sp. z o.o.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste