Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Blisko 1,8 mln Polaków korzysta z usług assistance

18.02.2015 12:11  Ubezpieczenia
Blisko 1,8 mln Polaków korzysta z usług assistance Z 1,1 do prawie 1,8 mln osób wzrosła w 2014 roku liczba osób korzystających z pakietów assistance, które zapewniają różnego typu pomoc na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

W ujęciu rocznym popularność usług assistance wzrosła o prawie 60 proc. Najczęściej po dodatkowe wsparcie sięgają mężczyźni. Rośnie też grono Polaków świadomych tego, że wraz z zakupem produktów ubezpieczeniowych lub bankowych może posiadać dodatkowe usługi.

Zgodnie z badaniami przeprowdzonymi przez Nielsen Polska na zlecenie Mondial Assistance, przeszło 18 mln Polaków posiada produkty bankowe lub ubezpieczeniowe, z czego co dziesiąta osoba wybrała możliwość korzystania ze wsparcia podczas nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Natomiast o istnieniu assistance wie 5,6 mln ubezpieczonych. Wprawdzie wciąż 10,7 mln Polaków albo wcale ich nie posiada, albo nie zdaje sobie sprawy, że ma w pakiecie dodatkową opcję, jednak to o ponad 2 mln osób mniej niż w poprzednim badaniu. Usługi assistance potrafi zdefiniować 64 proc. Polaków – w 2013 roku parametr ten był o 22 pkt proc. niższy.

Prawie co trzeci użytkownik usług assistance to mężczyzna mieszkający w dużym mieście i posiadający wyższe wykształcenie. Ale to wśród kobiet świadomość możliwości korzystania z pakietu dodatkowego w ramach ubezpieczenia rośnie najszybciej – tylko w ubiegłym roku zwiększyła się dwukrotnie.

Jak podkreśla Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance, największą popularnością wśród mężczyzn cieszą się assistance samochodowe i turystyczne. Z kolei kobiety cenią sobie assistance medyczne (pokrycie kosztów związanych z wizytą lekarza czy pielęgniarki, transportu medycznego czy opieki po powrocie ze szpitala itp.) oraz domowe, w ramach którego na wypadek niespodziewanych awarii  mogą skorzystać z usług wyspecjalizowanego fachowca, np. hydraulika, elektryka czy ślusarza.


Sylwia Stwora
Inwestycje.pl


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Pakiety to tanie mają w cuk.

  ~mat   (5 czerwca 2016 o 14:34)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Kender, w takich sytuacjach pomoc ubezpieczyciela jest nieoceniona. Twoja historia to również dobra wskazówka dla wszystkich kierowców, aby przy wyborze assistance zwracać szczególną uwagę na zakresu ochrony. Zdecydowanie warto porównać ofert kilku lub kilkunastu różnych ubezpieczycieli i wybrać najkorzystniejszą opcję. Pozdrawiam, Ekspert Superpolisa.pl

  Ekspert Superpolisa   (29 lutego 2016 o 14:36)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste