Jeżdżący zarówno na nartach i na snowboardzie – co to za grupa?

11.01.2017 11:15  Ubezpieczenia
Jeżdżący zarówno na nartach i na snowboardzie – co to za grupa?
Zjazd na trzech deskach z polisą
 
20 proc. miłośników sportów zimowych uprawia jednocześnie narty i snowboard. Grupa ta wybiera zarówno polskie, jak i zagraniczne kurorty. Chętnie decyduje się też na wyjazdy zorganizowane. Jeżdżący na nartach oraz na snowboardzie skrupulatnie przygotowują się do białego szaleństwa pod kątem doboru odpowiedniego sprzętu i dodatkowego ubezpieczenia.
 
Badanie „Zwyczaje związane ze sportami zimowymi”, które na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa przeprowadziła agencja Beeline Research & Consulting, analizuje preferencje Polaków dotyczące wyjazdów zimowych oraz sposoby przygotowywania się do nich. Pokazuje również specyfikę osób uprawiających zarówno narciarstwo, jak i snowboard. 

Profesjonaliści na sportowo
 
Jak wynika z badania, Polacy zdecydowanie preferują jazdę na nartach. Niemal 90 proc. respondentów uprawia narciarstwo, a tylko co trzeci entuzjasta sportów zimowych wybiera snowboard. Natomiast 20 proc. badanych uprawia obie dyscypliny. 
 
Narciarze i snowboardziści charakteryzują się zbliżonym zachowaniem oraz preferencjami związanymi z zimowymi wyjazdami. Jednak osoby uprawiające obie dyscypliny stanowią odmienną grupę. Z reguły podchodzą one do sportów zimowych w sposób bardziej profesjonalny i odpowiedzialny.
 
Ubezpieczona frajda i komfort 
 
Trzy czwarte uprawiających narciarstwo i snowboard wyjeżdża w góry kilka razy do roku. To zdecydowanie częściej niż miłośnicy tylko jednej dyscypliny. Grupa ta chętniej też decyduje się na wyjazdy zorganizowane. Blisko 60 proc. z nich uprawia białe szaleństwo w kraju oraz za granicą.  
 
Osoby jeżdżące zarówno na nartach, jak i snowboardzie przed wypadem na stok częściej myślą o odpowiednim doborze sprzętu (co drugi respondent) oraz o dodatkowym ubezpieczeniu (63 proc.). Istotną rolę dla 44 proc. z nich odgrywa marka producenta sprzętu, a dla blisko 40 proc. renoma ubezpieczyciela. Co więcej, aż 55 proc. respondentów jeżdżących zarówno na nartach, jak i snowboardzie zwraca uwagę na zakres polisy.
 
- Badanie pokazuje, że miłośnicy obu sportów podchodzą do wyjazdów zimowych w bardziej przemyślany sposób niż ci, którzy uprawiają tylko jedną z dyscyplin. Staranniej wybierają sprzęt i częściej wykupują dodatkowe ubezpieczenie. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że mają większe doświadczenie. Dlatego tak ważne jest, żeby zwracać uwagę początkującym miłośnikom nart i snowboardu na odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie się podczas wyjazdów. Wtedy białe szaleństwo przyniesie im nie tylko więcej frajdy, ale i komfortu psychicznego - zauważa Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa.
 
Badanie „Zwyczaje związane ze sportami zimowymi” zostało przeprowadzone w listopadzie 2016 r. metodą CAWI. Przepytano w nim osoby, które deklarują, że chętnie uprawiają sporty zimowe, czyli jeżdżą na nartach i/lub na snowboardzie. Badanie ma na celu określenie odsetka narciarzy i snowboardzistów w Polsce, poznanie zwyczajów i preferencji dotyczących wyjazdów oraz sposobu przygotowywania się do nich, także w kontekście ubezpieczeń.
 
TU na Życie Europa S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste