PZU. Co najmniej 200 mln złotych odszkodowań

16.08.2017 11:01  Ubezpieczenia
PZU. Co najmniej 200 mln złotych odszkodowań Ponad 200 milionów złotych odszkodowań może wypłacić PZU po nawałnicy, która przeszła nad Polską w miniony weekend. Eksperci wyliczają, że pozostali ubezpieczyciele mogą wypłacić drugie tyle.

Dyrektor do spraw obsługi szkód w PZU Grzegorz Goluch wyjaśnia, że do firmy wciąż napływają zgłoszenia. Dotąd wpłynęło 17 tysięcy zgłoszeń. Specjaliści firmy szacują, że będzie ich znacznie więcej - około 30 tysięcy.

Rozmówca IAR wyjaśnia, że poszkodowani mogą zgłosić szkody zarówno przez infolinię jak za pośrednictwem mobilnych biur.

Zgłoszenie szkody trwa około 10 minut. Pozwoli pracownikom PZU ocenić, czy konieczne jest zbadanie rozmiarów zniszczeń na miejscu. PZU chce, by wszyscy potrzebujący pomocy, dostali ją w ciągu 7 dni. Jeśli okazałoby się to niemożliwe - firma chce wypłacić potrzebującym zaliczki na poczet spodziewanej sumy odszkodowania.
Jak informuje największy polski ubezpieczyciel w niedzielę konsultanci obsłużyli o 330% więcej klientów niż zwykle. Na miejscu, gdzie zarejestrowano najwięcej szkód, działa ponad 100 osób z PZU.

Eksperci szacują, że największa firma z tego sektora ma około połowy rynku. Oznacza to, że pozostali ubezpieczyciele będą musieli wypłacić kolejne 200 milionów złotych. Specjaliści wskazują też, że takie szacunki nie uwzględniają szkód samorządowych, na przykład w budynkach użyteczności publicznej czy ubezpieczonych lasów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste