Polisa na życie dobrym zabezpieczeniem dla biznesu

01.06.2016 11:02  Ubezpieczenia
Polisa na życie dobrym zabezpieczeniem dla biznesu Wraz z upływem czasu coraz większa grupa osób zaczyna myśleć nie tylko o ochronie swoich bliskich, ale także o ochronie posiadanego dorobku. Czy polisa na życie jest dobrym narzędziem do zabezpieczenia własnego biznesu?

Polisa na życie – do czego się przydaje?

Większa część społeczeństwa postrzega ubezpieczenia na życie jako narzędzia, które zapewniają bliskim ubezpieczonego odszkodowanie finansowe w razie nieprzewidzianych wypadków. Takie dodatkowe środki wspierają rodzinę w najtrudniejszych chwilach i często pozwalają połatać budżet, znacząco nadszarpnięty po wydatkach poniesionych w trakcie okresu żałoby oraz po utracie pensji należącej do zmarłego członka rodziny. Polisa na życie może również z powodzeniem służyć jako narzędzie do odkładania kapitału, na przykład dla dziecka na start w dorosłe życie bądź w ramach gromadzenia dodatkowych środków na emeryturę. Wykupienie polisy na życie może także zaprocentować i zabezpieczyć nasze finanse w momencie ciężkiego zachorowania oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Zabezpieczenie w biznesie

Zazwyczaj na wykupienie ubezpieczenia na życie decydujemy się po to, by zapewnić sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa. Tyczy się to również sfery finansów, ponieważ polisa na życie to także doskonałe narzędzie do ochrony własnego biznesu.

- Okazuje się, że polisa na życie nie jest jedynie narzędziem zabezpieczającym życie i zdrowie posiadacza tej polisy, ale też jest świetnym narzędziem pozwalającym zabezpieczyć siebie w biznesie - mówi Eugeniusz Katiełkin, menadżer do spraw rozwoju sprzedaży Prudential Wrocław.

Istnieje wiele możliwości wykorzystania polisy na życie w ramach ochrony własnego biznesu i zapewnienia sukcesji w firmie. Jedną z nich jest zakup takiego ubezpieczenia przez wszystkich właścicieli danego biznesu ze wskazaniem pozostałych wspólników jako odbiorców świadczenia. W momencie śmierci jednego z udziałowców, reszta otrzyma wsparcie finansowe, które pozwoli im z powodzeniem zabezpieczyć dalszy los firmy. Według Eugeniusza Katiełkina, przedstawiciela Prudential Wrocław, otrzymane od ubezpieczyciela wsparcie finansowe może być nieocenioną pomocą w przypadku śmierci jednego z właścicieli firmy i zapewni trwałość prowadzenia interesów.


Martyna Sarniak
Inwestycje.pl

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste