Ubezpieczenie na życie - na co zwrócić uwagę?

04.04.2019 12:29  Ubezpieczenia
Ubezpieczenie na życie - na co zwrócić uwagę?
Życie  potrafi być bardzo nieprzewidywalne. Niektóre zdarzenia mogą mieć charakter niezwykle przykry. Dotyczy to w szczególności chorób, a nawet śmierci najbliższych. Istnieją jednak sposoby na to, by zabezpieczyć swoją przyszłość na wypadek utraty bliskiej osoby. Jednym z nich jest zakup ubezpieczenia na życie. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając polisę?
 
Jaka jest odpowiednia składka?
 
Zdecydowana większość osób zwraca uwagę na koszty związane z ubezpieczeniem. Przede wszystkim chodzi tutaj o wysokość składki. Ta jest uzależniona od zakresu ochrony. Może on bowiem obejmować na przykład wypłatę świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu, zdiagnozowania określonej w umowie choroby czy też konieczności konsultacji medycznej. Mówiąc najprościej, im jest on szerszy, tym wyższa składka.

Niemniej jednak należy pamiętać, że ubezpieczenie na życie jest produktem „szytym na miarę”, dopasowanym do potrzeb oraz sytuacji danego klienta. Oznacza to, że wysokość składki może być różna. Od czego jest ona uzależniona? Otóż ubezpieczyciel bierze pod uwagę wiek danej osoby, niekiedy także jej stan zdrowia (może zlecić wykonanie odpowiednich badań lekarskich), a także czas ochrony. Każdy zatem powinien rozważyć, jaką kwotę jest w stanie przeznaczyć na zakup polisy, a także jakiej ochrony potrzebuje.
 
Jaki zakres usług jest odpowiedni?
 
Jak już wcześniej zostało wspomniane, ubezpieczenie na życie jest produktem dopasowywanym do potrzeb oraz oczekiwań każdego klienta. Ubezpieczyciele mają więc w swojej ofercie produkty pozwalające rozszerzyć zakres ochrony. Widać to doskonale na przykładzie MetLife. Mianowicie, ubezpieczyciel ten oferuje następujące dodatkowe usługi: wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu, pieniądze na walkę z chorobą, zabezpieczenie spłaty kredytu, zwiększenie sumy ubezpieczenia na życie, pieniądze w przypadku trwałego inwalidztwa, pieniądze na walkę z nowotworem, wsparcie po wypadku i utracie zdrowia, dodatkowe wsparcie finansowe dla bliskich, kompleksową ochronę dziecka, konsultację medyczną u innego lekarza, kontynuację ubezpieczenia w trudnych chwilach, a także inwestycje. Każdy powinien zatem zastanowić się, jakiego zakresu ochrony potrzebuje. Tak naprawdę mało kto będzie zainteresowany wszystkimi opcjami.
 
MetLife jako ubezpieczyciel dający dobre warunki
 
Oferowane przez MetLife ubezpieczenia to tak naprawdę pełna paleta produktów przeznaczonych dla osób pragnących zapewnić poczucie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Firma ta od dawna jest obecna na polskim rynku, przez co cieszy się zaufaniem wielu klientów. Ci z kolei cenią sobie warunki, na których zawierają umowy ubezpieczeniowe. Chodzi tutaj nie tylko o szeroki zakres ochrony jaką można wykupić, ale także o bardzo korzystne na tle konkurencji warunki finansowe.
 
Z roku na rok ubezpieczenia na życie cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu świadomości społeczeństwa. Po prostu wiele osób pragnie zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych. 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Ja patrzę na wiele rzeczy dlatego porównuję polisy na życie przed zakupem w porównywarce Cuk

    ~AndrzejM   (28 maja o 10:51)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste