Ubezpieczenie nie tylko na życie

19.02.2018 15:29  Ubezpieczenia
Ubezpieczenie nie tylko na życie
Smartfony są urządzeniami drogimi – flagowe, najwydajniejsze i najbardziej rozbudowane, modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Fakt ten w naturalny sposób czyni z nich oczka w głowie właścicieli.
 
Niestety najczęstsze uszkodzenia smartfonów nie są objęte gwarancją. To sprawia, że chwila nieuwagi może nas kosztować naprawdę wiele. Ryzyko dużych wydatków można jednak bardzo szybko zminimalizować. Ubezpieczenia elektroniki dopiero zdobywają popularność w naszym kraju, ale za granicą sytuacja wygląda lepiej. Powstają tam nawet firmy specjalizujące się w tego typu ubezpieczeniach, na przykład brytyjski Gadget Cover z ofertą Gadget Insurance, chociaż nawet i tam konsumenci dopiero przekonują się do ubezpieczania swojej elektronicznej własności. Pakiet idących za tym korzyści jest zaskakująco okazały, szczególnie w zestawieniu z przeciętną ceną ubezpieczenia smartfonu, która wynosi (w przeliczeniu) od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. W porównaniu do ceny dobrego telefonu są to praktycznie grosze.
 
Szeroka ochrona
 
Dzisiejszym standardem w ofertach ubezpieczenia elektroniki jest przede wszystkim ochrona na wypadek zniszczenia telefonu – a każdy użytkownik wie, że są to urządzenia bardzo delikatne: jeden nieostrożny ruch ręką wystarczy, by telefon spadł ze stołu i stał się bezużytecznym kawałkiem plastiku. Ubezpieczenie obejmuje również kradzież – ta sytuacja może być kłopotliwa, jeśli używaliśmy naszego telefonu jako karty płatniczej, dlatego coraz więcej usługodawców ochrania klientów również w tym zakresie, gwarantując zwrot pewnej kwoty utraconej z powodu złodzieja, który na nasz koszt zrobi zakupy.
 
Coraz częściej można spotkać się też z „chmurami” udostępnianymi bezpośrednio przez ubezpieczyciela, na których możemy trzymać nasze dane i nie martwić się ich utratą w przypadku zniszczenia czy zgubienia telefonu. Możemy też ubezpieczyć nierzadko kosztowne akcesoria, jakie moglibyśmy stracimy wraz z telefonem. Dla osób, które korzystają na przykład z drogich, oryginalnych ładowarek lub słuchawek będzie to doskonała oferta – ubezpieczenie zrekompensuje nam wtedy nie tylko stratę telefonu, ale i dodatków.
 
Niedrogie zabezpieczenie
 
Ubezpieczenia elektroniki są zaskakująco tanie (w przeciwieństwie do np. samochodowego AC) – ich koszt, rzędu kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie, jest praktycznie niezauważalny w domowym budżecie, a pozwoli nam oszczędzić sobie znacznie poważniejszych wypadków w sytuacji, gdy uszkodzimy lub utracimy sprzęt. Według raportu „ZAGG Device Damage Study”, ponad 1/3 uszkodzeń smartfonów powstaje na skutek upuszczenia lub zrzucenia ich ze stołu – rodzice małych dzieci z pewnością znają ten problem. Zdecydowanie lepiej zawczasu pomyśleć o ochronie.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste