7 powodów, dla których warto mieć dobrowolne ubezpieczenia samochodu

22.10.2018 15:03  Ubezpieczenia samochodowe


Obowiązkiem każdego posiadacza samochodu jest wykupienie ubezpieczenia OC, które chroni portfel kierowcy, gdy ten spowoduje szkodę osobową lub materialną w wypadku. Poza OC warto także przemyśleć wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia samochodu.


Wypadki chodzą po ludziach. Szczególnie często zdarzają się jednak na drodze, gdzie na szkodę narażeni są nie tylko kierowcy i pasażerowie, ale także pojazdy. Ubezpieczenia samochodu (https://ubsy.pl/) chronią Twoje oszczędności. Wykupując polisę, możesz oczekiwać, że koszty naprawy auta, które uszkodziłeś, zostaną pokryte przez ubezpieczyciela.

Jednak ubezpieczenie OC samochodu to nie wszystko. Do dyspozycji kierowców ubezpieczyciele oddają szereg innych usług, które mogą okazać się niezbędne na drodze i nie tylko. Zobacz, w jakich przypadkach warto mieć dobrowolne ubezpieczenia samochodu.

Ubezpieczenie AC pokryje koszty naprawy twojego pojazdu


Jeśli to Ty spowodowałeś wypadek drogowy, ubezpieczenie OC nie pokryje kosztów naprawy Twojego auta. Zrekompensuje je jedynie poszkodowanemu, a za usunięcie szkód na swoim pojeździe będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Aby uchronić się przed niespodziewanymi wydatkami, a także szybko odzyskać samochód po stłuczce, warto wykupić wcześniej ubezpieczenie AC. Dzięki niemu firma ubezpieczeniowa pokryje zarówno koszty naprawy, jak i holowania do warsztatu.

Pomoc, gdy nie znamy sprawcy


Niestety wśród kierowców zdarzają się również nieuczciwi, którzy uciekają z miejsca wypadku lub nie przyznają się do uszkodzenia pojazdu chociażby na parkingu i wszczynają kłótnię. Niektórzy sprawcy zwyczajnie nie zauważają zarysowania lub stłuczenia, jakie wyrządzili, i odjeżdżają z miejsca zdarzenia bez poszukiwania właściciela auta. Jeśli wokół nie ma ani świadków, ani kamer, niemożliwe jest ustalenie numeru rejestracyjnego. Posiadaczom Autocasco, których samochód został uszkodzony przez nieznaną osobę, za usunięcie szkody zapłaci TU, w którym wykupili polisę.

Kradzież samochodu lub jego wyposażenia


Licho nie śpi. A pojazdy, zwłaszcza te zaparkowane na zewnątrz, są narażone na akty wandalizmu oraz kradzieże. Zniknąć może zarówno wyposażenie, jak i... cały samochód. Złodzieja raczej nie powstrzymasz, ale możesz się zabezpieczyć przed wydatkami związanymi z naprawą lub kupnem nowego auta, wykupując Autocasco lub np. ubezpieczenie szyb samochodu. Dodatkowo możesz ubezpieczyć także przedmioty, które zostawiasz czasami w samochodzie, np. tablet.Dla drogich samochodów i nowych modeli


Wiele osób marzy o nowym, drogim samochodzie, którym przyciągną wzrok innych kierowców i przechodniów. Poruszanie się takim pojazdem to jednak również spory stres. Uszkodzenie lub kradzież takiego auta to ogromna strata przede wszystkim dla Twojego budżetu. Wiąże się bowiem z koniecznością naprawy, a ta może okazać się o wiele bardziej kosztowna niż naprawa starszego modelu, chociażby ze względu na części. Posiadanie AC takiego auta jest wręcz koniecznością.

Ochrona przed żywiołem


Ulewny deszcz, powódź, grad. To tylko niektóre z żywiołów, jakie zagrażają naszemu pojazdowi. Podczas wichur i opadów wiele aut zostaje uszkodzonych przez połamane drzewa. Jeśli nie posiadasz garażu i parkujesz samochód na zewnątrz, powinieneś dokupić ubezpieczenie AC, które swoją ochroną obejmuje również usuwanie szkód spowodowanych przez siły natury.

Awaria auta na trasie


W takim przypadku z pomocą przychodzi ubezpieczenie Assistance. W drodze do pracy lub podczas wakacyjnego wyjazdu Twój pojazd może odmówić posłuszeństwa. W ramach Assistance samochodowego możesz liczyć m.in. na naprawę auta na miejscu awarii, holowanie do warsztatu oraz samochód zastępczy na czas naprawy. Jeśli awaria zaskoczy cię podczas wakacji z dala od domu, np. w środku nocy, ubezpieczyciel pomoże Ci znaleźć nocleg lub pokryje koszty powrotu do domu innym środkiem transportu.

W pakiecie taniej


Wykupując dobrowolne ubezpieczenia samochodu wraz z obowiązkowym OC, możesz liczyć na niższą składkę. Opłacalne może być dodanie do pakietu OC + AC także ubezpieczenia Assistance, a także takich dodatków jak ubezpieczenie opon i szyb.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Rynek ubezpieczeń jest bardzo niestabilny i ceny często ulegają zmianom. Przed wyborem polisy komunikacyjnej warto skorzystać np. z porównywarki ubezpieczeń Superpolisy. Dzięki temu porównamy jednocześnie różne oferty oraz wybierzemy dla nas najbardziej odpowiednią polisę OC/AC w pakiecie z Assistance czy innymi dodatkami.

    ~Ekspert Superpolisy   (25 października 2018 o 14:05)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste