Autocasco idealnym dopełnieniem każdego OC

27.02.2018 10:55  Ubezpieczenia samochodowe
Autocasco idealnym dopełnieniem każdego OC
Każdy Polak posiadający samochód jest zobowiązany do wykupienia OC. Niestety wielu z nas nadal traktuje to jako wystarczający wydatek i właśnie na tym kończy ubezpieczanie samochodu, zapominając o użytecznych cechach ochrony autocasco.

Te bardziej kosztowne polisy często uważane są za całkowicie zbędny i pozbawiony sensu koszt. Zdaniem ekspertów nic bardziej mylnego – w wielu przypadkach AC może nam zapewnić bezpieczeństwo i pozwolić uniknąć nieprzewidzianych czy niechcianych kosztów. Z policyjnych raportów wynika, że w 2017 roku  na terenie całej Polski doszło do ponad 38 tysięcy stwierdzonych uszkodzeń mienia własnego i ponad 10 tysięcy kradzieży pojazdów poprzez włamanie. Na przestrzeni ostatnich lat liczba kradzieży samochodów zmniejszyła się, jednak ich wartość stale rośnie.

Ubezpieczenie AC zabezpieczy nas  w razie kradzieży, aktu wandalizmu na naszym pojeździe czy przed drobniejszym uszczerbkiem jak np. rozbita szyba. 
 
Rosnąca popularność ubezpieczeń

Polacy nadal podchodzą do autocasco w bardzo sceptyczny sposób i niekiedy nawet nie biorą go pod uwagę podczas wybierania nowej polisy. – „Tego typu ubezpieczenie jest najczęściej nabywane przez posiadaczy nowych samochodów. Dzieje się tak dlatego, że auta kupowane prosto z salonu, zazwyczaj są brane w leasing czy kredyt i co za tym idzie banki, które finansują korzystanie z pojazdów wymagają, aby klient dodatkowo zabezpieczył samochód, poprzez rozszerzenie obowiązkowego OC i nabycie autocasco. Inaczej jest w przypadku samochodów używanych – właściciele takich aut rzadziej decydują się na objęcie swojego pojazdu nieobowiązkowym ubezpieczeniem” – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. 
 
Autocasco, w porównaniu do OC, nie jest tak powszechnym ubezpieczeniem, lecz z roku na rok zyskuje nowych zwolenników i coraz więcej osób decyduje się na dodanie go do swojej polisy. Jest to dopełnienie naszego ubezpieczenia komunikacyjnego, które sprawia, że nasz samochód jest zabezpieczony przed najróżniejszymi przypadkami zniszczenia, a nasz domowy budżet bezpieczny od nieprzewidzianych wydatków związanych z autem. 
 
Co daje nam AC?

Autocasco zabezpiecza nas nie tylko w przypadku niefortunnej stłuczki, ale wszelkiego rodzaju przestępstw wykonanych na naszym pojeździe, takie jak rabunek wyposażenia, wandalizm, zniszczenie mienia czy kradzież samochodu. W przypadku tej polisy, istnieje również wiele wariantów, które zależą od konkretnego Towarzystwa.

W każdym pełnym ubezpieczeniu AC, będziemy mieli zabezpieczenie dla szyb w naszym aucie. – „Nawet jeśli samochód jest na co dzień trzymany w garażu, to pełny wariant ubezpieczenia AC, zapewni nam całkowity spokój ducha w sytuacjach, gdy nie będziemy mieli możliwości bezpiecznego pozostawienia samochodu. Dodatkowo zdarzają się takie sytuacje, gdy spod kół jadącego przed nami samochodu, mogą wydobywają się niewielkie kamyczki, które po zetknięciu z szybą zostawiają nieusuwalne odpryski. Skazy szkła da się naprawić, aczkolwiek zlikwidowanie takiej szkody jest dość kosztowne. Jako, że nie są to incydentalne przypadki, a ich skutki są dla nas mało przyjemne pod względem finansowym, stały się częstym wnioskiem o odszkodowanie w polskich Towarzystwach Ubezpieczeniowych” – mówi Maciej Kuczwalski.
 
Ubezpieczenie AC chroni nasz samochód również w przypadku zderzenia z dzikimi zwierzętami na drodze. Co roku, mimo różnych działań mających na celu zmniejszenie ilości potrąceń zwierząt, na naszych drogach ma miejsce wciąż duża ilość takich wypadków. – „W naszym kraju buduje się coraz więcej przeszkód, a także bezpiecznych przejść dla zwierząt, które mają za zadanie wskazać im drogę i bezpiecznie przeprowadzić na drugą stronę ulicy. Niestety mimo kroków, które podejmujemy, by zmniejszyć liczbę kolizji z udziałem zwierząt, nadal jest to problem dotykający wielu kierowców. W przypadku AC, niezależnie od wielkości szkody, po tego typu wypadku, ubezpieczyciel zajmie się wycena odszkodowania naszego samochodu” – dodaje ekspert CUK Ubezpieczenia.
 
(Nie) pełne bezpieczeństwo

Jeśli już zdecydujemy się na zakup autocasco, należy rzetelnie zweryfikować i dopytać o wszystkie szczegóły, ponieważ co poniektóre Towarzystwa ograniczają swoim klientom dostęp do odszkodowania. – „Istnieją przypadki, gdy ubezpieczenie AC, które chcemy nabyć, nie obejmuje rekompensaty w przypadku kradzieży lub gdy szkody dokona osoba przed 26 rokiem życia. Z tego powodu, przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, należy dokładnie przeczytać treść umowy, łącznie z drobnym drukiem i zadać wszystkie pytanie, które nas nurtują” – zaleca Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. 
 
CUK Ubezpieczenia

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste