Kolizja na drodze - co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu

18.08.2016 10:01  Ubezpieczenia samochodowe
Kolizja na drodze - co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu Wbrew powszechnej opinii, to nie zima jest najgroźniejszą porą roku dla kierowców. Najwięcej wypadków ma miejsce w okresie wakacyjnym. Jak zachować się w razie kolizji, aby ubezpieczenie zadziałało?

Gdy dochodzi do kolizji, to na nas spoczywa ciężar udowodnienia przed towarzystwem ubezpieczeniowym, że zostaliśmy poszkodowani w wypadku. Musimy sami domagać się swoich praw, dlatego ważne jest, aby reagować szybko. – Wezwijmy policję, zadbajmy o świadków, zróbmy dokumentację. Gdy trafiamy do lekarza, zbierajmy dokumentację medyczną. Tylko wtedy będziemy mogli udowodnić, że mamy prawo do odszkodowania.  – mówi newsrm.tv Damian Kuraś, rzecznik prasowy Europejskiego Centrum Odszkodowań.

Można również zgłosić się do kancelarii, gdzie otrzymamy pomoc profesjonalnego pełnomocnika. Grupa ekspertów  może wycenić szkodę, pomóc w analizie oraz reprezentować klienta przed sądem. Ważne jest jednak, aby samemu znać swoje prawa i walczyć o należącą się nam środki z ubezpieczenia.

- Kierowcy powinni wiedzieć, że możemy dochodzić roszczeń z OC sprawcy, a nie tylko z polis, które mamy wykupione. Te środki należą się nam na rehabilitację, na poprawę warunków zdrowotnych lub zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby. – dodaje  Krzysztof Lewandowski, prezes Zarządu Europejskie Centrum Odszkodowań


Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskie Centrum Odszkodowań, Damian Kuraś, rzecznik prasowy Europjskiego Centrum Odszkodowań


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • To fakt, że nie wszyscy kierowcy wiedzą na jakich zasadach działa ubezpieczenie OC. Część z nich nie wie też, jak przydatne mogą być dodatki do obowiązkowej polisy. Usługi proponowane przez ubezpieczycieli jako uzupełnienie OC np. NNW, assistance czy ubezpieczenie typu Mini Casco to rozwiązania niezwykle pomocne w sytuacji, kiedy to nam wydarzy się szkoda.

  Ekspert Superpolisa   (29 sierpnia 2016 o 09:05)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • no, ale przecież ubezpieczenie ochrony prawnej jest od tego, że prawnik sam w twoim imieniu działa na wypadek szkody. I to sie chyba sprawdza. Sam mialem wypadek i pamietam, ze w ogole nie ogarnialem o co chodzi. Czlowiek jest w szoku, a tak dzwonisz i po sprawie.

  edmun   (26 sierpnia 2016 o 15:02)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste