Raport z cen OC 2017

29.01.2018 11:19  Ubezpieczenia samochodowe
Raport z cen OC 2017 Po galopujących wzrostach cen OC w 2016 r., kiedy to podwyżki przekroczyły 50%, rok 2017 okazał się dla kierowców dużo łaskawszy. W skali ogólnopolskiej, na koniec roku 2017 za OC płaciliśmy średnio 684 zł, czyli o 3% mniej niż przed rokiem (706 zł).

W większości województw ceny spadły o kilka procent, a mieszkańcy tylko 4 województw musieli się zmierzyć z niewielkimi podwyżkami. Stopniowy powrót do równowagi cenowej to wynik powolnego osiągania przez ubezpieczycieli odpowiedniego
poziomu kosztów. We wrześniu 2015 roku Komisja Nadzoru Finansowego w związku ze znacznym pogorszeniem rentowności sektora ubezpieczeń komunikacyjnych zwróciła uwagę na konieczność prawidłowego ustalania składki ubezpieczeniowej, w taki sposób, aby zapewnić jej adekwatność w stosunku do zobowiązań ubezpieczycieli.

Dotychczas sumy odszkodowań z tytułu ubezpieczenia OC znacznie przewyższały kwoty uzyskiwane ze składek. W tej chwili dzięki podwyżkom cen jest szansa na to, że uda się zgromadzić pożądane kwoty w rezerwach, a w efekcie całkowicie zastopować wzrosty.
 
Nie można jeszcze mówić o całkowitym ustabilizowaniu się sytuacji na rynku, jednak możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że 2017 rok przyniósł kierowcom ulgę i ustabilizował rynek ubezpieczeń komunikacyjnych.
 
Więcej informacji w załączniku

JACEK BYLIŃSKI – PREZES CUK UBEZPIECZENIA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Najtańsze oc można wyszukać porównując składki na kalkulatorze cuk.

    ~jac   (1 lutego 2018 o 14:44)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste