Ubezpieczenia OC. W pierwszym kwartale ubezpieczyciele na plusie

25.05.2017 10:34  Ubezpieczenia samochodowe
Ubezpieczenia OC. W pierwszym kwartale ubezpieczyciele na plusie To może być koniec drastycznych podwyżek składek na ubezpieczenie OC. W pierwszym kwartale tego roku po raz pierwszy od 10 lat wypłaty odszkodowań nie przekroczyły kwoty zebranych składek.

Paweł Sawicki z Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego powiedział w Sejmie, że po raz pierwszy od dłuższego czasu wynik finansowy ubezpieczycieli jest dodatni.

Najnowsze dane wskazują, że na koniec pierwszego kwartału składki przewyższyły odszkodowania o 85 milionów złotych. W ubiegłym roku, jak wyjaśniał przedstawiciel KNF, wynik ten był 315 milionów złotych na minusie.

To, zdaniem urzędnika, może oznaczać, że podwyżki składek przyniosły efekt. Paweł Sawicki zastrzega jednak, że nie można jeszcze obwieszczać sukcesu. Nie wiadomo bowiem jakie będą wyniki finansowe ubezpieczycieli w kolejnych miesiącach.

Wcześniej wypłacane odszkodowania przewyższały zbierane składki. Skumulowana strata ubezpieczycieli w latach 2007 - 2016 na takiej działalności, według danych KNF sięga 7 miliardów złotych.

IAR

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • na wykopei raczej masa osób które jeżdżą dobrze i mają w yanosiku dobrą ocenę a oc nie dostają.,.. jakieś elitarne grono te ubezpieczone yanosiki, słabo

  ~mikołaj   (30 maja 2017 o 22:24)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • bawią mne take komentarze w necie... a na wykopie masa zadowolonych yanosików xD jak widać yanosik sie powinien promować hasłem NIE DLA IDIOTÓW xD

  ~rosz   (30 maja 2017 o 22:14)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste