Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Ubezpieczenia » Ubezpieczenia samochodowe


W Sejmie o ubezpieczeniach OC

25.05.2017 10:34  Ubezpieczenia samochodowe
W Sejmie o ubezpieczeniach OC Posłowie pytają ubezpieczycieli, ministerstwo finansów oraz instytucje sektora finansowego o wzrost składek ubezpieczeń komunikacyjnych.

Wiceminister finansów Leszek Skiba poinformował w Sejmie, że w ubiegłym roku składki na obowiązkowe ubezpieczeni komunikacyjne wzrosły o blisko 29 procent. Przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego oceniają, że ubezpieczyciele musieli zwiększyć składki, ze względu na straty, jakie ponosili. Były one spowodowane rosnącym zakresem odpowiedzialności.

Przedstawiciel Polskiej Izby Ubezpieczeń Maciej Tarczyński powiedział Polskiemu Radiu, że składki na ubezpieczenia komunikacyjne nie rosną tak szybko, jak pod koniec ubiegłego roku. Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej zastrzega, że nie ma jeszcze oficjalnych danych o składkach za pierwszy kwartał tego roku, ale jego zdaniem ich wzrost nie jest tak szybki jak w ubiegłym roku.

O sytuacji na rynku ubezpieczeniowym informują przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy Rzecznika Finansowego.

IAR

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • w Yanosiku to chyba maja ta telematyke, wiec nie moga stawek mimowolnie podnosic, stawka jest raczej uzalezniona od stylu jazdy

  ~Włodek   (25 maja 2017 o 11:58)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • w tgym Yansoiku tez podnosza tak stawki ?

  ~Luiza   (25 maja 2017 o 11:44)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste