Obowiązkowa polisa OC dla pośredników nieruchomościowych – warto sprawdzić swojego agenta!

28.09.2017 12:45  Ubezpieczenia w Firmie
Obowiązkowa polisa OC dla pośredników nieruchomościowych – warto sprawdzić swojego agenta!
Od początku września br. obowiązują nowe przepisy w zakresie gospodarki nieruchomościami. Do każdej umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami pośrednik musi dołączyć kopię ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. 

To istotna zmiana prawna, która wyeliminuje z rynku nieuczciwych agentów, a co najważniejsze ochroni Klientów przez negatywnymi skutkami nieodpowiedzialnego działania podmiotów na rynku nieruchomości. Przykładowo, Home Broker SA ma wykupioną polisę w PZU SA na kwotę 1 000 000 euro.
 
Obowiązek posiadania polisy OC dotyczy nie tylko pośredników, ale także rzeczoznawców 
i zarządców nieruchomości. Za brak ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej będą nakładane wysokie kary pieniężne. W przypadku pośredników jest to od dwukrotności do pięciokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce, ogłaszanego przez prezesa GUS.
 
Bardzo zachęcam wszystkich Klientów korzystających z usług agentów nieruchomości, aby sprawdzali agentów – miarą ich wiarygodności oraz rzetelności jest m.in. komplet wymaganych prawem dokumentów, jak właśnie polisa OC. Jako Home Broker SA – największy pośrednik w branży – oczywiście posiadamy takie ubezpieczenie oraz zawsze przedstawiamy naszym Klientom podczas już pierwszego spotkania. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo transakcji oraz zaufanie Klienta, który często powierza nam swój majątek życia – mów Michał Swat, Dyrektor Sprzedaży w Home Broker SA. 
 
Co istotne, polisa OC musi być załączona Klientowi zawsze z umową pośrednictwa. Ma to jemu ułatwić potencjalne dochodzenie odszkodowania w sądzie za błędy czy szkody wyrządzone przez agenta nieruchomości. Warto zauważyć, że brak przedstawiania dokumentu ubezpieczenia może być przyczyną wypowiedzenia umowy pośrednictwa w trybie natychmiastowym.  
 
Warto zatem zwracać uwagę na sam fakt posiadania polisy OC, ale i kwotę ubezpieczenia, markę pośrednika czy wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości - to czynniki, które gwarantują Klientom pewność transakcji.
 
Home Broker SA 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes