W lutym wzrosła liczba upadłości firm

10.03.2017 10:40  Ubezpieczenia w Firmie
W lutym wzrosła liczba upadłości firm W lutym wzrosła liczba upadłości firm. Z danych Euler Hermes wynika, że w poprzednim miesiącu zbankrutowało 77 spółek, czyli o 43 procent więcej niż przed rokiem o tej samej porze.

W pierwszych dwóch miesiącach tego roku liczba niewypłacalności przedsiębiorstw wzrosła o 39 procent w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku.

Jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio zwraca uwagę, że pierwszy kwartał ubiegłego roku był specyficzny. Notowano wtedy spadki liczby upadłości licząc rok do roku. "Pierwszy kwartał ubiegłego roku to bardzo niska baza - obserwowano wtedy 15-procentowy spadek licząc rok do roku, dlatego teraz ten - tak duży procentowy wzrost - jest w dużej mierze efektem statystycznym" - ocenił ekspert.

Przypomniał, że w 2016 roku po okresie spadku liczby upadłości firm, w drugiej połowie roku notowano wzrosty. "W tej chwili jest to raczej kontynuacja niż drastyczny skok" - powiedział.

Liczba branż, którte mają problemy, nie zmieniła się. Na czele jest budownictwo, produkcja i usługi, ale każdy z tych sektorów ma kłopoty wynikające z innych powodów.

W lutym najwięcej firm - 17 - zbankrutowało w województwie mazowieckim.

IAR 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes