Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Ubezpieczenia » Ubezpieczenia na życie


Coraz więcej Polaków ma ubezpieczenie na życie

29.04.2009 12:26  Ubezpieczenia na życie
25,4 mld zł składki jednorazowej zebrali ubezpieczyciele życiowi w 2008 r. Z kwoty tej ok. 2,1-2,2 mld zł, tj. 8 proc., stanowiły nowe polisy z funduszem kapitałowym – poinformowała firma Tillinghast.

Pozostała część składki jednorazowej przypadła na krótko- i średnioterminowe ubezpieczenia na życie i dożycie oraz ubezpieczenia terminowe.  W przypadku ubezpieczeń na życie i dożycie są to m.in. antybelki oraz produkty strukturyzowane. Ubezpieczenia terminowe z kolei wykorzystywane są m.in. jako zabezpieczenie kredytu.

Tillinghast zwraca ponadto uwagę na stabilny wzrost sprzedaży ubezpieczeń ze składką regularną. Analizy firmy pokazują, że uroczniona składka z nowego biznesu pozyskanego w 2008 r. wyniosła ok. 1,3 mld zł. Jest to o 11 proc. więcej niż w 2007 r.
21 proc. ubezpieczeń na życie Polacy w ubiegłym kupili u doradców finansowych. Tillinghast zaznacza jednak, że największy odsetek polis (38 proc.) nadal jest sprzedawany za pośrednictwem agentów oraz banków (31 proc.).

PIU

gk

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Myślę, że wzrost sprzedaży polis ubezpieczeniowych świadczy o większej świadomości społeczeństwa. Niemniej jednak najwięcej ubezpiecza się grupowo w pracy, co wydaje się być błędem, gdyż taką samą składką, rzędu 50 czy 60 zł. można wykupić polisę na większą sumę i z większymi możliwościami.

  ~dragonfly   (20 marca 2013 o 12:49)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Najczęściej ludzie ubezpieczają się, gdy maja rodzinę, wcześniej jakoś o tym nie myślą. W zeszłym tygodniu rozmawiałam z czterema doradcami i wybrałam. Głównie ze względu na wysokość składki i sumę ubezpieczeniową. Dokupiłam też do podstawowej ochrony ubezpieczenie od pobytu w szpitalu.

  ~irmin345   (18 marca 2013 o 21:34)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste