APS Energia uruchomi nowy zakład i 2,5-krotnie zwiększy moce produkcyjne w Rosji

04.12.2019 14:09  Wiadomości giełdowe
APS Energia uruchomi nowy zakład i 2,5-krotnie zwiększy moce produkcyjne w Rosji APS Energia Rus - rosyjska spółka zależna APS Energia - podpisała z ZAO Uralenergo przedwstępną umowę zakupu budynku administracyjno-produkcyjnego za 80 mln RUB netto (ok. 4,8 mln zł), podała APS Energia. Powierzchnia nieruchomości wynosi 2,5 tys. m2, z czego 1,8 m2 to przestrzeń produkcyjno-magazynowa.

"Uruchomienie nowego zakładu w Rosji to przede wszystkim odpowiedź na bardzo korzystną sytuację na tamtejszym rynku. Chodzi tu głównie o inwestycje w branży energetycznej, dla której realizujemy coraz więcej zamówień. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów, musimy zwiększyć zarówno powierzchnię produkcyjną, jak i biurową. Nowy zakład to także możliwość poszerzenia oferty o urządzenia nowszej generacji oraz tych przeznaczonych na inne segmenty rynku" - powiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

Uruchomienie nowego zakładu w Jekaterynburgu pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych rosyjskiej spółki zależnej ponad 2,5-krotnie, podano również.

Inwestycja zostanie w 80% sfinansowana kredytem hipotecznym pozyskanym na rosyjskim rynku bankowym. Reszta pochodzić będzie ze środków własnych APS Energia Rus, podkreślono.

APS Energia jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 123,93 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #124 PYTANIA DO LONGTERMA (28.11.2019)   startupy.tv| Robert Łasek, Horum SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda