Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.01.2017 10:25  Wiadomości giełdowe
Środowa sesja na GPW ponownie przebiegała w dobrych nastrojach. Od początku notowań krajowe benchmarki zyskiwały w ślad za utrzymującym się dobrym sentymentem w Europie i EM. We wzrostach nie przeszkadzało wczoraj kalendarium, co dla szerokiego rynku oznaczało dość łatwe wyznaczenie dwuletnich maksimów. WIG20 z kolei zdołał utrzymać się w okolicach poziomów najwyższych od listopada 2015 r. 
 
Jedynym ciekawszym wydarzeniem podczas krajowej sesji była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z konsensusem rynkowym Rada pozostawiła stopy procentowe na niezmieniony poziomie. A. Glapiński z kolei podkreślił, że NBP nie zamierza stosować luzowania ilościowego i jest zadowolony z obecnej sytuacji. Dodał, że inflacja na pewno dotknie dolnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego w 2017 r., ale nie samego celu. Rynek odebrał informacje neutralnie.
 
Globalni inwestorzy skupiali się wczoraj na pierwszej od ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich konferencji prasowej D. Trumpa. W trakcie konferencji Trump wspomniał m.in. o potrzebie wprowadzenia nowych procedur przetargowych w sektorze farmaceutycznym, zmniejszeniu kosztów programu rozwoju myśliwca F-35, zbudowaniu muru na granicy z Meksykiem, czy też wprowadzenia podatku dla przedsiębiorstw, które chcą opuścić Stany Zjednoczone. Rynki nie przyjęły jednak wystąpienia z większym entuzjazmem  i w konsekwencji osłabił się dolar.
 
Dzisiejsza sesja w końcu będzie miała szanse na powrót do analizy istotnych danych. Przed południem pojawią się wstępne dane o niemieckim PKB w 2016 r., później protokół z posiedzenia EBC i tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Tym samym potencjalne pozytywne zaskoczenia powinny sprzyjać wycenom akcji. Start sesji na GPW zapowiada się lekko spadkowo. Kontrakty w Europie przed startem części kasowej nieznacznie tracą, a dzisiejsza sesja w Azji kończy się na minusach.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda