BM BPH: Niewielkie odbicie na WGPW

13.01.2014 09:17  Wiadomości giełdowe
Niejednoznaczna czwartkowa sesja na amerykańskiej giełdzie tradycyjnie już umożliwiła polskim inwestorom na relatywnie spokojne rozpoczęcie notowań. Samo otwarcie indeksu WIG20 wypadło nieznacznie, bo tylko o 3 punkty poniżej poprzedniego zamknięcia.

Niestety tak jak na poprzednich sesjach w tym tygodniu strona podażowa bardzo szybko przejęła inicjatywę i już po dziesięciu minutach handlu odnotowano poranne minimum na indeksie warszawskich blue chips (2 308 pkt). Później jednak nastroje na giełdach zachodnioeuropejskich uległy widocznej poprawie co przełożyło się także na większy optymizm na polskim rynku. Po południu nastąpiło osłabieniu warszawskich indeksów w oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy. W sumie okazały się one rozczarowujące, co skutkowało dalszą przeceną akcji w Warszawie i osiągnięciem przez WIG20 sesyjnego minimum na poziomie 2 304 pkt. Pod koniec sesji nastroje uległy niewielkiej poprawie i ostatecznie indeks warszawskich blue chips zakończył dzień na symbolicznym dwupunktowym plusie (2 327 pkt) z obrotami sięgającymi prawie miliarda dwustu milionów złotych. Z największych spółek najlepiej radziły sobie akcje GTC i PEKAO, których notowania wzrosły odpowiednio o 3,3 i 2,3 procent.

Szeroki rynek nadal podlega korekcie z tym, iż pojawiła się szansa na krótkoterminowe odreagowanie. Na wykresie WIG po piątkowej sesji pojawiła się formacja młota i tym samym strona popytowa zaznaczyła chęć przeprowadzenia korekty wzrostowej. Jednocześnie dolny cień ostatniej świecy pokazał, iż sprzedający mieli chrapkę na domknięcie potężnej luki hossy z drugiej połowy września, jednak bykom udało się wybronić to ważne wsparcie. Sygnały płynące z wykresu zatem przemawiają za możliwością chwilowego oddania inicjatywy przez podaż. Podobnie ma się sprawa z krótkoterminowym oscylatorem: RSI wciąż broni poziomych wsparć, a po piątkowej sesji pomiędzy indykatorem a wykresem cenowym indeksu utworzyła się dywergencja premiująca stronę popytową. Z kolei na oscylatorze siły trendu nie widać jeszcze większych nadziei dla byków. ADX pozostaje w trendzie wzrostowym przy znacznej przewadze –DI, co wyraźnie premiuje dominujący kierunek rynku. Gra przeciwko trendowi jest niebezpieczna, ale ilość przesłanek ww. ma szansę skusić byczy obóz do kontrataku.

KGHM, GRUPA AZOTY   
KGHM podpisał z Gdańskimi Zakładami Nawozów Fosforowych Fosfory, spółką zależną Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, porozumienie o współpracy dotyczące wspólnego zagospodarowania złóż surowców chemicznych. To kolejny krok po tym, jak firmy podpisały w sierpniu zeszłego roku list intencyjny w tej sprawie.

BOGDANKA   
Bogdanka zanotowała w 2013 roku wydobycie w wysokości 8,35 mln ton, co oznacza wzrost o ok. 7,3% r/r.

ASSECO POLAND   
Po tym jak Asseco Central Europe przejęło od Asseco Dach 100% udziałów w Asseco Solutions AG, informatyczna grupa nie planuje dalszej konsolidacji spółek specjalizujących się w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw.

GTC   
W trwającym book buildingu na akcje GTC księga jest już prawie dwukrotnie pokryta przy cenie 6,7 zł. Cena emisyjna akcji serii J Globe Trade Center została ustalona na 7 zł.

BUDIMEX   
Oferta konsorcjum Budimeksu i KZN Rail za 88,8 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zajezdni tramwajowej w Olsztynie.

CINEMA CITY   
Cinema City i Cineworld Group zawarły w piątek umowę połączenia działalności kinowej Cinema City z Cineworld. Połączenie ma zostać sfinalizowane w marcu 2014 r. Dla przeprowadzenia transakcji, działalność kinowa Cinema City została wyceniona na ok. 503 mln GBP.

ACTION   
Action rozważa wypłatę dywidendy z zysku za 2013 r. na poziomie około 2 zł na akcję.
BM BPH Taki podział zysku za 2013 r. oznaczałby yield brutto na poziomie ~4,3%.

KRUK   
Kruk wydał w czwartym kwartale 82,2 mln zł na portfele wierzytelności kupione w Polsce i za granicą. Wartość nominalna pakietów kupionych przez spółkę w tym okresie wyniosła 1 mld zł. W całym 2013 roku Kruk wydał na zakup wierzytelności 367,2 mln zł.

RONSON   
Ronson przekazał klientom w IV kwartale 2013 r. 94 lokale, a w całym minionym roku 470 mieszkań. Zarząd spółki podtrzymuje plany wypłaty dywidendy z zysku za 2013 r., choć nie będzie ona sowita.
Ronson szacuje, że w 2014 r. przekaże co najmniej podobną liczbę lokali jak w 2013 r., kiedy do klientów trafiło 470 mieszkań. Wyniki będą jednak słabsze rdr. Spółka liczy, że sprzeda minimum 650 lokali.

FORTE   
W najbliższych latach Fabryki Mebli Forte zamierzają wzmocnić obecność we Francji. "Ten rynek ma ogromny potencjał. Jest porównywalny do niemieckiego, gdzie tempo naszego wzrostu jest dwucyfrowe" - mówi Maciej Formanowicz, prezes Forte. Prezes szacuje, że w ciągu 2-3 lat spółka może zbliżyć się we Francji do pułapu sprzedaży podobnego jak w Niemczech./Parkiet/

SOLAR   

Przychody grupy ze sprzedaży we grudniu 2013 r. wyniosły 11,4 mln zł. Sprzedaż zrealizowana w salonach własnych grupy, w tym w outletach wyniosła w tym samym okresie 10,6 mln zł.
BM BPH Grudniowe dynamiki nie zwalają z nóg – przychody w ostatnim miesiącu 2013 r. wzrosły o 4,6% r/r, co stanowi najniższe tempo od marca zeszłego roku. Na bazie raportów miesięcznych można oszacować, że przychody detalisty w 4Q wyniosły 38,3 mln zł, co oznacza wzrost o 5,8% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. W całym 2013 r. obroty grupy wzrosły o 2,1% r/r, do poziomu 147,1 mln zł.

ATLANTIS   
Atlantis planuje zwiększyć wartość nominalną jednej akcji z 0,35 zł do 3,5 zł.

TELL   
Nie złożono żadnego zapisu w ogłoszonym przez Neo Investment wezwaniu na 30,33% akcji spółki Tell.

IFC   
Investment Friends Capital planuje zwiększenie wartości nominalnej jednej akcji z 1 zł do 6 zł.

...Więcej informacji w załączniku


BM BPH


au


Notowania ACTION
Notowania ASSECOPOL
Notowania ATLANTIS
Notowania BUDIMEX
Notowania FORTE
Notowania GTC
Notowania KGHM
Notowania KRUK
Notowania RONSON
Notowania SOLAR
Notowania TELL
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda