Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport rynek akcji

11.01.2017 09:38  Wiadomości giełdowe
Sytuacja rynkowa
Utrzymujący się dobry sentyment w regionie coraz mocniej sprzyja krajowym benchmarkom. Indeks dużych spółek coraz szybciej oddala się od istotnego poziomu wsparcia na 2 000 pkt, co czyni go coraz bardziej atrakcyjnym technicznie. Trwałe pokonanie wspomnianego poziomu staje się podstawą do zmiany trendu długoterminowego i szansą na podejście w grancie 2 150 pkt. Prawdopodobieństwo pozytywnego scenariusza coraz bardzie wspierają również wskaźniki w tym ADX. Ryzyko krótkoterminowej korekty powoli sygnalizować zaczyna jednak RSI, który przeszedł już do strefy wykupienia.
 
Wzrostom na GPW nie przeszkadzały wczoraj dane. Kalendarium pozostawało puste, co umożliwiło utrzymanie zapoczątkowanych w zeszłym tygodniu kierunków. Globalny sentyment do EM pozostaje dobry, a jasna sytuacja polityki monetarnej głównych banków centralnych sprzyja zakupom w regionie. Co więcej rynki EM wykorzystają czas przed zaprzysiężeniem nowego amerykańskiego prezydenta i potencjalną zmianą głównej ścieżki polityki gospodarczej sygnalizowanej przez D. Trumpa.
 
Wśród blue chipów najmocniejsze w trakcie wczorajszych notowań okazały się akcje KGHM  zyskujące 4,4% w ślad za zwyżkującymi cenami miedzi, co zapewniło najwyższe poziomy od lipca 2015 r. Na szerokim rynku o 4% wzrósł kurs PKP Cargo, a Stalproduktu 3,5%, po tym jak spółka zależna Stalproduktu, otrzyma od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 38,9 mln zł dofinansowania na projekt realizowany w ramach inwestycji "Nowa hala wanien".
 
Środa ponownie nie będzie należeć do emocjonujących pod kątek danych makro. Kalendarium pozostaje puste poza wyjątkiem w postaci decyzji RPP w sprawie stóp procentowych. Rynek spodziewa się utrzymania status quo Rady i to zarówno w kontekście stóp jak i ścieżki polityki monetarnej, co nie powinno zmienić nastrojów na GPW.

Ciekawsze może okazać się kontekst oceny bieżącej sytuacji gospodarczej w trakcie konferencji prasowej w szczególności wobec obniżanych prognoz wzrostu gospodarczego (dziś Bank Światowy ściął prognozę krajowego PKB na 2017 r.), ale z drugiej strony odbicia inflacji. Po zakończeniu krajowej sesji globalni inwestorzy będą skupienie na konferencji prasowej D. Trumpa. Tym samym wydaje się, że dzisiejsza sesja na GPW może nadal utrzymać tego tygodniowe dobre nastroje, ale globalne kierunki będą decydujące. O poranku kontrakty w Europie sugerują lekko spadkowe otwarcie na rynkach kasowych.
 
Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
gielda