Bank Handlowy nie jest zainteresowany akwizycjami 

14.11.2019 13:13  Wiadomości giełdowe
Bank Handlowy nie jest zainteresowany akwizycjami  Bank Handlowy nadal zamierza rozwijać się w sposób organiczny i nie jest zainteresowany akwizycjami na polskim rynku, poinformował prezes Sławomir S. Sikora. 

"Nie zakładamy zmiany podejścia rozwoju organicznego w kierunku nieorganicznego" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej. 

"Uważamy, że zarówno kwestie regulacyjne, jak i różne rozłożenie ryzyka w sektorze będą dla nas szansą na odzyskanie udziału w rynku, dlatego, że w naszym przekonaniu nasz model biznesowy jest bardziej odporny" - podkreślił. 

Dodał, że skupienie się Banku Handlowego na biznesie sprawiają, iż w przyszłości przychody będą rosły szybciej niż dotychczas. 

"Nie deklarujemy żadnego targetu, jeśli chodzi o udział w rynku. Obszarem, który chcielibyśmy wzmocnić jest pożyczka niezabezpieczona" - powiedział Sikora. 

"Zakładam, że rynek będzie rósł wolniej, a my będziemy rośli szybciej, niż rynek" - dodał. 

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Czym jest faktoring | TWÓJ BIZNES #1   #BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda