Emmerson S.A. planuje nowe inwestycje oraz wejście na parkiet główny GPW

01.07.2011 12:12  Wiadomości giełdowe
Emmerson S.A. planuje nowe inwestycje oraz wejście na parkiet główny GPW
Inwestycje.pl rozmawiają z Markiem Krajewskim, Prezesem Zarządu EMMERSON S.A. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 10 września 2010 roku i przygotowuje się do przejścia na rynek regulowany GPW.

Inwestycje.pl: Czym zajmuje się Spółka?

Marek Krajewski:
Emmerson powstał w 1994 roku. Jesteśmy jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Spółka działa poprzez oddziały w największych polskich miastach. Nasza działalność dotyczy siedmiu kluczowych segmentów rynku nieruchomości: nowe inwestycje mieszkaniowe – rynek pierwotny – pośrednictwo w sprzedaży, nieruchomości mieszkaniowe – rynek wtórny – pośrednictwo w sprzedaży i wynajmie, nieruchomości komercyjne – pośrednictwo w sprzedaży i wynajmie, doradztwo kredytowe, zarządzanie nieruchomościami, wyceny nieruchomości oraz badania i analizy rynku, inwestowanie w nieruchomości oraz: doradztwo inwestycyjne i poszukiwanie gruntów pod inwestycje, marketing i reklama nieruchomości. Naszą misją jest dostarczenie klientom jak najbardziej kompleksowej  usługi, konkurencyjnej względem innych firm działających na rynku nieruchomości.

I: Jaki kapitał Spółka ma zamiar pozyskać z GPW?

MK:
Planujemy przeprowadzenie dwóch emisji akcji: emisję nie więcej niż 12.096.786 akcji serii D (emisja z prawem poboru) oraz emisję nie więcej niż 12.000.000 akcji serii E (emisja z wyłączeniem prawa poboru). Cena akcji zostanie ustalona przez Zarząd za kilka tygodni. Wtedy będziemy mogli mówić o kwocie, którą zamierzamy pozyskać.

I: Dlaczego Spółka zdecydowała się  wejść na GPW?

MK:
Uważamy, że parkiet główny jest bardziej odpowiedni dla tak dużej i wartościowej spółki jak Emmerson SA. Przejście jest także jednym z punktów deklarowanej przez nas strategii rozwoju. Wchodząc na NewConnect, planowaliśmy przeniesienie notowań na rynek regulowany w przeciągu dwóch lat. Poza tym można powiedzieć, że jest to naturalny cel dla każdej ze spółek, notowanej na NewConnect.

I: Czy Spółka rozważała inne źródła pozyskania kapitału?

MK:
Nie rozważamy pozyskania kapitału z innych źródeł.

I: Jaka będzie struktura akcjonariatu po debiucie

MK:
Trudno nam teraz jednoznacznie powiedzieć, jak ten akcjonariat będzie wyglądać. Jego struktura zależeć będzie od tego, czy wszyscy dotychczasowi akcjonariusze skorzystają z prawa poboru akcji serii D oraz czy zostaną objęte przez inwestorów wszystkie akcje serii E. Tym niemniej, dwaj główni akcjonariusze utrzymają kontrolę nad Spółką.

I: Na co Spółka przeznaczy kapitał pozyskany z emisji akcji?
 

MK:
Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony przede wszystkim na inwestycje w nowe technologie oraz zbudowanie odpowiedniej kapitalizacji w celu przejścia na parkiet główny GPW. Inwestycje w Spółkę będą dotyczyć systemów teleinformatycznych: rozbudowy i ulepszenia funkcjonalności serwisu internetowego, infolinii, programu do obsługi bazy danych oraz programu do obsługi inwestycji mieszkaniowych na rynku pierwotnym. Powyższe inwestycje umożliwią nam tworzenie nowych zespołów sprzedażowych, a w konsekwencji będziemy mogli zwiększyć obroty bez ponoszenia dodatkowych kosztów stałych w przyszłości.
 

I: Czy w związku z planowanym debiutem Spółka zamierza zmienić swój core business?

MK:
Spółka działa na rynku nieruchomości i to pozostanie bez zmian. Z pewnością będziemy rozwijać działalność w dotychczasowych segmentach rynku nieruchomości, a także poszukiwać nowych kierunków rozwoju. Branża nieruchomości oferuje wiele możliwości do działania na różnych polach. Niedawno podjęliśmy współpracę z największym cypryjskim deweloperem. Emmerson zajmuje się sprzedażą nieruchomości realizowanych przez tę firmę. Oczywiście, oferujemy nieruchomości także w innych krajach. Stale analizujemy rynek oraz naszych konkurentów, aby nasze usługi były jak najlepsze i nowoczesne.

I: Jakie zakładacie Państwo przychody w tym roku? Po debiucie?

MK:
Nasza Spółka nie publikowała prognoz odnośnie wyników finansowych w 2011 roku. Tym niemniej, podtrzymujemy stanowisko wyrażone w raporcie okresowym za IV kwartał 2010 roku, iż kontynuacja rozpoczętych działań przy jednoczesnym zwiększeniu skali prowadzonej działalności oraz wartości przychodów stwarza szansę zwiększenia zysku netto Emmerson S.A. na koniec 2011 roku i uzyskania rentowności przez te spółki zależne i powiązane, które dotąd generowały straty, ponieważ znajdowały się w początkowej fazie rozwoju.

I: Dziękujemy za rozmowę.

Inwestycje.pl


kk


Notowania EMMERSON
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Przeczytaj również:


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda