Enea rozmawia z potencjalnymi partnerami nt. morskiej energetyki wiatrowej

21.11.2019 13:20  Wiadomości giełdowe
Enea rozmawia z potencjalnymi partnerami nt. morskiej energetyki wiatrowej ENEA rozmawia z potencjalnymi partnerami w na temat zaangażowania w morską energetykę wiatrową, poinformował prezes Mirosław Kowalik.

"Interesują na fotowoltaika i morska energetyka wiatrowa. Rozmawiamy z potencjalnymi partnerami w sprawie farm wiatrowych na morzu, żeby wziąć w tym procesie udział samodzielnie lub z partnerem - też to pokażemy w strategii. Jednocześnie nie odchodzimy od lądowej energetyki wiatrowej" - powiedział Kowalik podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że w zaktualizowanej strategii obecne będą przede wszystkim obszary energetyki odnawialnej: fotowoltaika, morska i lądowa energetyka wiatrowa. Możliwe, że spółka uwzględni też biogazownie i kwestie związane z mikroinstalacjami.

Enea planuje zaprezentować aktualizację strategii za kilka tygodni.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Czy branża targowa ma się dobrze | TWÓJ BIZNES #3   MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz
 

Notowania ENEA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda