Ferro podtrzymuje cele finansowe Strategii F1 na 2023 r.

18.11.2019 17:55  Wiadomości giełdowe
Ferro podtrzymuje cele finansowe Strategii F1 na 2023 r. Ferro podtrzymuje cele finansowe na 2023 r., obejmujące 700 mln zł skonsolidowanej sprzedaży i EBITDA w wysokości ok. 90 mln zł, poinformował prezes Wojciech Gątkiewicz.

"Na bieżąco monitorujemy postępy w realizacji strategii i podtrzymujemy długoterminowe cele i szacunki, zakładające osiągnięcie przez grupę w 2023 roku skonsolidowanych przychodów na poziomie 700 mln zł i skonsolidowanej EBITDA w wysokości około 90 mln zł - bez uwzględnienia wpływu potencjalnych projektów z zakresu M&A. Zadania strategiczne realizujemy zgodnie z planem, intensywnie pracując nad wszystkimi czterema głównymi inicjatywami. Wzmocniliśmy zespół o specjalistów, których zadaniem jest implementacja projektów strategicznych, zdobywamy cenne doświadczenia i know-how, pracujemy z doradcą z zakresu fuzji i przejęć" - powiedział Gątkiewicz, cytowany w komunikacie.

"W naszej ocenie, po kilku miesiącach od wdrożenia Strategii F1 mamy o wiele lepszy obraz sytuacji - zarówno wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz. Widzimy, które obszary rozwoju są dla nas najbardziej atrakcyjne i obiecujące - w tych kierunkach priorytetowo podążamy. Zależy nam, aby Ferro było spółką coraz bardziej zdywersyfikowaną pod kątem geograficznym i ofertowym oraz biorąc pod uwagę wykorzystywane kanały dystrybucji" - dodał.

W marcu 2019 r. Ferro ogłosiło Strategię F1, która zakłada osiągnięcie skonsolidowanych przychodów na poziomie 700 mln zł i skonsolidowanej EBITDA sięgającej 90 mln zł w 2023 r. Strategia F1 opiera się na czterech inicjatywach strategicznych: Integracja i optymalizacja, Kompleksowe rozwiązania - ekoświadomość i innowacje, Zmiany rynkowe - szybko i elastycznie, Wprowadzenie nowych kanałów dystrybucji/produktów.

W I-III kw. 2019 r. EBITDA grupy zwiększyła się o 16% r/r do 54,6 mln zł, a przychody do 337,3 mln zł (+12% r/r).

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. W 2018 r. miało 405,6 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
TAURON Polska Energia SA, Marek Wadowski - Wiceprezes Zarządu ds. Finansów, #261 PREZENTACJE WYNIKÓW   Czy eksport do USA się opłaca | TWÓJ BIZNES #2
 

Notowania Ferro
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda