GPW: Otwarcie sesji z udziałem podopiecznych Akademii Przyszłości

06.11.2012 11:46  Wiadomości giełdowe
GPW: Otwarcie sesji z udziałem podopiecznych Akademii Przyszłości 6 listopada br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się wyjątkowe otwarcie sesji giełdowej z udziałem dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Uroczyste uderzenie w dzwon giełdowy, otwierające notowania na warszawskim parkiecie nastąpiło tradycyjnie o g. 8.30, a oprócz dzieci wzięli w nim udział: Ludwik Sobolewski, prezes GPW, Ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA oraz Anna Wilczyńska, dyrektor AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Podczas wydarzenia zostały przedstawione podstawowe założenia inicjatywy AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz przekazane rekomendacje dotyczące inwestycji w edukację jednego spośród z 1420 dzieci objętych jej programem.

„Inwestować w edukację zawsze warto - wcześniej czy później przynosi to wysoką stopę zwrotu, jeśli nie nam to kolejnym pokoleniom. Dlatego nie wahaliśmy się z decyzją o wsparciu inicjatywy AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI i zaproszeniem jej przedstawicieli na parkiet warszawskiej giełdy” – powiedział Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to unikatowy program, w którym konkretny człowiek otacza opieką konkretne dziecko. Dobroczyńca staje się „tajemniczym opiekunem”, kimś kto wspiera dziecko i otwiera przed nim nowe możliwości. Każdemu dziecku AKADEMIA dobiera osobistego tutora – wolontariusza, który pomaga mu nie tylko w nauce, ale przede wszystkim wzmacnia jego samoocenę. Oprócz tego dzieci uczestniczą w licznych wydarzeniach i imprezach, odwiedzają siedziby największych firm, uczelnie, spotykają się z Gwiazdami. Dzięki temu dzieci mogą poznać inny świat i uwierzyć, że jest on w zasięgu ich możliwości.

GPW

es


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda