Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe

NWZA IDMSA będzie decydowało o zmianach w Radzie Nadzorczej

12.11.2013 21:32  Wiadomości giełdowe
NWZA IDMSA będzie decydowało o zmianach w Radzie Nadzorczej
Na wniosek akcjonariusza – spółki United S.A., współkontrolowanej przez fundusz należący do Pani Blanki Rosenstiel, Dom Maklerski IDMSA zwołał na 9 grudnia 2013 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które ma zająć się zmianami w składzie Rady Nadzorczej brokera. W ubiegłym tygodniu United oraz Polish American Investment Fund poinformowały, iż są posiadaczami łącznie 9,99 proc. akcji DM IDMSA.

- Ze zrozumieniem przyjęliśmy decyzję nowego akcjonariusza i jako zarząd zwołaliśmy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w najszybszym możliwym terminie. Jednym z istotnych praw korporacyjnych wykonywanych z akcji jest prawo powoływania członków Rady Nadzorczej - wskazuje Grzegorz Leszczyński, Prezes Zarządu DM IDMSA. - Cieszy nas to, że po udanej dla funduszu inwestycji w akcje Idea TFI kolejna inwestycja to DM IDMSA – dodaje Maciej Trybuchowski, Wiceprezes Zarządu DM IDMSA.

Polish American Investment Fund jest funduszem inwestycyjnym z siedzibą w USA. Pod koniec października br. fundusz przejął pakiet kontrolny notowanej na New Connect spółki United SA, która na jego potrzeby ma zająć się wyszukiwaniem okazji inwestycyjnych wśród polskich spółek.

Dom Maklerski IDMSA

kk

Notowania IDMSA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda