Notowana na NC spółka Stem Cells Spin wprowadza nowe produkty na rynek profesjonalny

11.10.2013 13:20  Wiadomości giełdowe
Notowana na NC spółka Stem Cells Spin wprowadza nowe produkty na rynek profesjonalny Do profesjonalnych gabinetów kosmetycznych i dermatologicznych wchodzą innowacyjne preparaty do mezoterapii bezigłowej na bazie komórek macierzystych MIC-1. To kolejny sukces, notowanej na NewConnect, biotechnologicznej spółki Stem Cells Spin S.A.

Naukowcy z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego  przekuwają swoje pionierskie odkrycie w sukces komercyjny. Od 2009 roku, notowana na rynku NewConnect, biotechnologiczna spółka Stem Cells Spin S.A., komercjalizuje jedno z najciekawszych biotechnologicznych odkryć polskiej nauki ostatnich lat - komórki macierzyste MIC-1. Najpierw, pod marką Revitacell, wprowadziła na rynek 10 produktów biodermokosmetycznych, które wspierały intensywną regenerację skóry. Były przeznaczone do pielęgnacji domowej i przedłużania efektów po zabiegach specjalistycznych. Teraz, w odpowiedzi na rosnące potrzeby i zainteresowanie profesjonalnego rynku kosmetycznego swoimi produkatmi, Stem Cells Spin S.A. wprowadza kolejne innowacyjne produkty - preparaty łagodząco-regenerujące i liftingująco-rewitalizujące do mezoterapii bezigłowej.

- To dla nas ważny krok w rozwoju marki Revitacell. Nasze preparaty biodermokosmetyczne zyskały już uznanie klientów w Polsce i za granicą. Ostatnio zostały nagrodzone prestiżową brytyjską nagrodą Natural Pharmacy Award 2013. Teraz na rynek wprowadzamy długo oczekiwane produkty do użytku profesjonalnego. Jesteśmy przekonani, że mają one szansę zrewolucjonizować wysokospecjalistyczną pielęgnację gabinetową - mówi Grzegorz Smak, dyrektor generalny Stem Cells Spin S.A.

Nowe preparaty bazują na kompleksie aktywnym, z odkrytych i opatentowanych przez polskich naukowców, komórek macierzystych MIC-1 (NHAC Biocervin MIC-1). Produkty są przeznaczone do zabiegów w salonach kosmetycznych i dermatologicznych – od mezoterapii bezigłowej, przez sonoforezę, aż do aplikacji manualnej i przy wykorzystaniu rollera. Dystrybucja prowadzona jest poprzez przedstawicieli handlowych. Nowe produkty do mezoterapii po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas ostatnich targów Beauty Forum & SPA w Warszawie - jednego z najważniejszych wydarzeń na rynku kosmetyki profesjonalnej w Polsce.

- Branża jest zgodna, że czynniki wzrostu stanowią przyszłość medycyny anti-aging. Nic dziwnego, że nowe  preparaty Revitacell spotkały się  z ogromnym z zainteresowaniem profesjonalistów, co  potwierdza, że obraliśmy dobry kierunek działań, inwestując w przełomowe rozwiązania. Do tej pory na polskim rynku nie było rodzimych produktów, które wykorzystywały by potencjał odzwierzęcych komórek macierzystych - mówi Janisław Muszyński, prezes zarządu Stem Cells Spin S.A.

Odkrycie komórek macierzystych MIC-1 jest obecnie chronione 10 patentami i zgłoszeniami patentowymi w Polsce i na świecie. Innowacyjny surowiec kosmetyczny na bazie komórek MIC-1 wykorzystywany przez Revitacell (NHAC Biocervin MIC-1) został wpisany do międzynarodowego rejestru INCI, co potwierdza jego jakość i bezpieczeństwo zastosowania. Spółka Stem Cells Spin S.A. prowadzi zaawansowane prace badawczo-rozwojowe nad wykorzystaniem odkrycia komórek MIC-1 w preparatach medycznych.
 
Stem Cells Spins S.A

au


Notowania stemcells
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda