Novian S.A. kupił akcje Emmerson Capital S.A.

02.09.2011 13:26  Wiadomości giełdowe
Novian S.A. kupił akcje Emmerson Capital S.A.
NOVIAN S.A., należący do Grupy Kapitałowej SPQR fundusz typu private equity, nabył 1,2 mln akcji notowanej na NewConnect spółki nieruchomościowej EMMERSON Capital S.A. W wyniku tej transakcji, Novian S.A. kontroluje 11,43% udziałów w kapitale zakładowym oraz 9,30% w ogólnej liczbie głosów na WZA spółki.

Zakup akcji Emmerson Capital S.A. – spółki działającej na rynku nieruchomości – wpisuje się w przyjętą w lutym br. strategię Novian S.A., zakładającą inwestycje w dynamiczne małe i średnie firmy z różnych branż. Emmerson Capital S.A. rozwija zdywersyfikowany portfel projektów na rynku nieruchomości, inwestując w grunty, działki oraz nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe na terenie całego kraju.

Emmerson Capital S.A. należy do tych spółek, które stwarzają perspektywę dynamicznego wzrostu wartości i osiąganych wyników. Jesteśmy przekonani, że zawarta transakcja, w niedalekiej perspektywie przyniesie realne korzyści akcjonariuszom Novian S.A. – powiedział Jacek Jabłoński, Prezes Zarządu Novian S.A.

Obecnie Grupa Kapitałowa Novian S.A. posiada znaczące pakiety w takich spółkach publicznych, jak Bio-MedInvestors S.A., Black Pearl Capital S.A., WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., Dom Maklerski WDM S.A. i Runicom S.A.

NOVIAN S.A.

kk

Notowania EMMERSON
Notowania NOVIAN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda