PKN Orlen zamierza w tym roku przeznaczyć na inwestycje 3 miliardy 800 milionów złotych

24.01.2014 16:16  Wiadomości giełdowe
PKN Orlen zamierza w tym roku przeznaczyć na inwestycje 3 miliardy 800 milionów złotych PKN Orlen zamierza w tym roku przeznaczyć na inwestycje 3 miliardy 800 milionów złotych. Pieniądze mają pójść między innymi na energetykę, wydobycie i poszukiwania ropy i gazu ze źródeł konwencjonalnych i niekonwencjonalnych.

Spółka podtrzymuje, że elektrownia gazowo-parowa we Włocławku zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2015 roku - zaznaczył wiceprezes spółki Sławomir Jędrzejczak. Dodał, że decyzja w sprawie podobnej inwestycji w Płocku zostanie podjęta na przełomie czerwca i lipca.

Poinformował też o planach spółki dotyczących poszukiwania surowców ze źródeł konwencjonalnych i niekonwencjonalnych w tym roku. Dotychczas PKN Orlen zakończył 9 odwiertów poszukiwawczych, w tym roku planowanych jest 5 - firma przeznaczy na ten cel w tym roku 200 milionów złotych.

Spółka poinformowała poza tym, że w tym roku dłuższe niż w roku poprzednim przestoje remontowe - głównie w II i III kwartale. Chodzi o zakłady w Płocku, ale także na Litwie w Możejkach.

IAR

au  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda