Przegląd informacji ze spółek

27.06.2013 21:40  Wiadomości giełdowe
Przegląd informacji ze spółek Polski Koncern Naftowy Orlen zawarł umowę, w ramach której sprzedał i przekazał utrzymywanie zapasów obowiązkowych ropy naftowej firmie Neon. Transakcja - piąta tego typu w historii koncernu - dotyczy sprzedaży ponad 490,8 tys. ton ropy REBCO o wartości ok. 314 mln USD tj. ok. 1,044 mld zł, podał koncern w komunikacie.

HAWE nie zakończyło w ustalonym w umowie inwestycyjnej terminie due diligence Mediatela. Spółka poinformowała w komunikacie, że zamierza kontynuować badanie i rozmowy w sprawie przejęcia.

W strategii na lata 2013-2015 NTT System zakłada powrót do rentowności operacyjnej na poziomie 1,0-1,5% oraz zwiększanie przychodów o 5-15% r/r. Spółka planuje także coroczną wypłatę dywidendy w granicach 30-60% zysku netto, poinformował prezes Tadeusz Kurek.

Po stracie odnotowanej w I kw. br., wyniki finansowe Orlen Lietuva poprawiają się w II kw., jednak powtórzenie tak dobrego wyniku, jaki udało się osiągnąć w ubiegłym roku będzie szalenie trudne, poinformował wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

Przyjęty przez zarząd AC SA regulamin programu motywacyjnego zakłada wzrost zysku EBITDA do 36 mln zł w 2013 r. z 33 mln zł odnotowanych w 2012 r., wynika z komunikatu spółki. Wynik EBITDA na 2014 r. planowany jest na poziomie 43,2 mln zł, a w 2015 r. - na 51,8 mln zł.

Akcjonariusze Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zdecydowali o wypłacie dywidendy w łącznej wysokości 1,61 mld zł za 2012 r., tj. 0,86 zł na akcję, podała spółka w komunikacie. Decyzja ta jest zgodna z rekomendacją zarządu.

Marża rafineryjna plus dyferencjał PKN Orlen w II kw. 2013 r. wyniosła 6,10 USD wobec 5,80 USD w I kw., poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk. To wyniki lepsze niż założone przez zarząd 5,50 USD na cały 2013 r.

Nowym prezesem spółki ENEA Operator został dotychczasowy prezes Arctic Paper Michał Jarczyński, a członkami zarządu Magdalena Bartoś, Marek Szymankiewicz i Jakub Kamyk, wynika z komunikatu spółki.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Kompania Węglowa (KW) podpisały list intencyjny dotyczący planów ponownego uruchomienia projektu inwestycyjnego budowy dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW każdy w Elektrowni Opole, podało PGE w komunikacie. Spółki nie wykluczają m.in. zaangażowania kapitałowego KW w ten projekt.

Akcjonariusze Lubelskiego Węgla Bogdanka zgodzili się na przeznaczenie 172,11 mln zł z ubiegłorocznego zysku wynoszącego 287,0 mln zł na dywidendę, czyli 5,06 zł na akcję, podała spółka w komunikacie. Decyzja ta jest zgodna z rekomendacją zarządu.

Akcjonariusze PKN Orlen zdecydowali o wypłacie łącznie 641,56 mln zł dywidendy, co daje 1,5 zł na akcję, wynika z uchwał ZWZ.

PKN Orlen, chcąc dynamicznie rozwijać sieć stacji paliw w Czechach oraz w Niemczech, musi być gotowy na akwizycje, poinformował prezes Jacek Krawiec. Spółka prowadzi rozmowy w Czechach i monitoruje rynek niemiecki, dodał.

SFINKS zaskarży decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nakładającą na niego 464,23 tys. zł kary, podała spółka w oświadczeniu.

Global Energy (GE) zawarła porozumienie o współpracy z Chinese Investments Bulgaria (CIB) przy prowadzonych przez GE inwestycjach w Bułgarii, podała spółka w komunikacie.

Zawarcie przez PKN Orlen kontraktów z Rosnieftem na dostawy ropy do Polski i Czech nie było warunkowane jakimikolwiek zobowiązaniami koncernu wobec Rosnieftu dotyczącymi realizacji wspólnych projektów czy też sprzedaży jakichkolwiek aktywów, wynika z oświadczeń Orlenu i Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), odnoszących się do artykułu w serwisie www.vedomosti.ru pt. "PKN Orlen pcha się pod skrzydła Rosnieftu".

Porozumienie zawarte ze związkami zawodowymi zakończyło spór zbiorowy w Firmie Oponiarskiej Dębica, podała spółka w komunikacie. Spór trwał od 9 kwietnia br., kiedy to związki zawodowe zażądały podwyżki wynagrodzeń i zwiększenia składki na dodatkowe ubezpieczenie emerytalne.

Zarząd GPW postanowił wprowadzić do obrotu giełdowego 28 czerwca na rynku podstawowym 43.305.593 akcji zwykłych spółki AviaAM Leasing o wartości nominalnej 1lit litewski (LTL) i notować akcje spółki, podała Giełda w komunikacie.

W wyniku korekty nadzwyczajnej na GPW po sesji w dniu 28 czerwca ROVESE wejdzie w skład indeksu średnich spółek mWIG40 na miejsce Biotonu, podała giełda w komunikacie. Obecnie Rovese wchodzi w skład wchodzi w skład indeksu małych spółek sWIG80.


ISBnews


ad


Notowania BIOTON
Notowania Bogdanka
Notowania DEBICA
Notowania ENEA
Notowania HAWE
Notowania NTTSYSTEM
Notowania PGE
Notowania PKNORLEN
Notowania ROVESE
Notowania SFINKS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda