Redan uplasował obligacje

24.08.2012 10:17  Wiadomości giełdowe
Redan uplasował obligacje Zarząd Grupy Kapitałowej REDAN, właściciela marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket, dokonał przydziału 8 501 niezabezpieczonych obligacji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 000 zł o łącznej wartości 8,5 mln zł o dwuletnim terminie wykupu.

 „Emisja obligacji serii C jest kolejnym działaniem wynikającym z realizacji przyjętej na początku roku strategii GK Redan. Dzięki niej grupa pozyskała środki na dalszy rozwój, m.in. inwestycję w się sprzedaży - modernizację placówek i nowe sklepy, finansowanie zwiększanych zapasów towarów oraz inwestycje infrastrukturalne, głównie w zakresie IT. Dzięki emisji obligacji i dywersyfikacji źródeł finansowania Grupa Redan ma zapewnioną stabilność finansową w dobie zmian zachodzących w trakcie wdrażania nowej strategii ” - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA

Oferta została zrealizowana  w trybie oferty prywatnej i stanowi kontynuację strategii finansowania grupy przyjętej na początku roku. Termin wykupu obligacji przypada za 2 lata na dzień 23 sierpnia 2014 r. Spółka będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst w ramach prowadzonego alternatywnego systemu obrotu w terminie określonym w warunkach emisji.


Redan SA

ni


Notowania REDAN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda