Spadki na Wall Street

25.01.2014 09:51  Wiadomości giełdowe
Spadki na Wall Street Duże spadki na Wall Street. Amerykańska giełda idzie śladami Europy. Powodem jest niepokój inwestorów o tak zwane rynki wschodzące.

W czwartek Dow Jones spadł o 200 punktów, wczoraj o ponad 300. To najgorszy wynik na amerykańskiej giełdzie od ponad półtora roku. Powodem jest niepokój o sytuację gospodarczą takich krajów jak Argentyna, Turcja czy Chiny.

Wycofywanie się inwestorów z giełd w tych krajach wywołało lawinową reakcję - spadki cen akcji w Azji, potem w Europie i końcu w Stanach Zjednoczonych. Niepokój o sytuację na rynkach wschodzących potęguje niedawna decyzja Zarządu Rezerwy Federalnej o zmniejszeniu pakietu stymulacyjnego amerykańskiej gospodarki z 85 do 75 miliardów dolarów miesięcznie. W przyszłym tygodniu kwota ta może zostać zmniejszona o kolejne 10 miliardów.

Ekonomiści czekają na kolejne dane ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli potwierdzi się, że amerykańska gospodarka rzeczywiście się rozpędza, to sytuacja na giełdach powinna się uspokoić. Jeśli nie, to zawirowania mogą trwać tygodniami albo i dłużej.

IAR

au

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda