Spółka Kino Polska TV S.A. pozyskała 38 mln zł z emisji akcji

15.04.2011 17:35  Wiadomości giełdowe
Spółka Kino Polska TV S.A. pozyskała 38 mln zł z emisji akcji
Inwestycje.pl rozmawiają z Piotrem Reischem, Prezesem Kino Polska TV S.A. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych 12 kwietnia 2011 r.

Inwestycje.pl: Czym zajmuje się Spółka?

Piotr Reisch:
Naszą podstawową działalnością jest produkcja i dystrybucja kanałów telewizyjnych. W portfolio spółki znajduje się Telewizja Kino Polska oraz cztery stacje z rodziny FilmBox (FilmBox, FilmBox Extra, FilmBox HD i FilmBox Family). Od 2010 roku produkujemy też kanały telewizyjne na rynek czeski, słowacki, rumuński i węgierski. Innym ważnym obszarem jest dla nas działalność wydawnicza. Z sukcesami zajmujemy się także produkcją filmową i telewizyjną. Co istotne, we wszystkich wymienionych kategoriach możemy się pochwalić prestiżowymi nagrodami – na dowód wymienię tylko te z ubiegłego roku. W 2010 roku Telewizja Kino Polska zdobyła Hot Bird TV Award, nazywaną satelitarnym Oscarem, a Wydawnictwo DVD Telewizji Kina Polska wyróżnione zostało za dystrybucję polskich filmów Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koprodukowana przez nas „Prosta historia o miłości” Arkadiusza Jakubika na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała Grand Prix w Konkursie Kina Niezależnego. Nie mogę też pominąć prestiżowej Europejskiej Nagrody Filmowej EFA dla  filmu krótkometrażowego Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa”.

I: Jaki kapitał Spółka pozyska/pozyskała z GPW?

PR:
Spółka pozyskała z emisji akcji kapitał w wysokości 38 mln zł.

I: Dlaczego Spółka zdecydowała się  wejść na GPW?

PR:
Naszym celem był dalszy rozwój spółki. Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczymy na rozbudowę oferty programowej Kino Polska TV S.A., zakup infrastruktury technicznej oraz produkcję filmową.

I: Czy Spółka rozważała inne źródła pozyskania kapitału?

PR:
Nie braliśmy pod uwagę innych źródeł pozyskania kapitału.

I: Ile procent akcji znalazło się na rynku?

PR:
Na rynku znalazło się ok. 28,8% akcji Kino Polska TV S.A.

I: Jaka będzie struktura akcjonariatu po debiucie?

PR:
Po zarejestrowaniu w KRS podwyższenia kapitału zakładowego spółki o akcje serii B 65,16% akcji będzie w posiadaniu SPI International Polska Sp. z o.o. Kolejnych 7,93% obejmie Total FIZ. 5% akcji pozostaje przy mnie. Reszta akcji będzie w posiadaniu innych osób i podmiotów.
 
I: Na co Spółka przeznaczy kapitał pozyskany z emisji akcji?
 

PR:
W planach mamy stworzenie nowych kanałów telewizyjnych – Kino Polska HD i kolejnych stacji z rodziny FilmBox. Część pozyskanych funduszy zainwestujemy w zakup infrastruktury technicznej. Bardzo zaawansowane są też nasze prace nad kanałem Kino Polska Muzyka. Planujemy również kolejne produkcje filmowe. Środki pozyskane z emisji akcji mają służyć właśnie do realizacji tych celów.

I: Czy w związku z debiutem Spółka zamierza zmienić swój core business?

PR:
Nie, nie mamy takich planów.

I: Jakie zakładacie Państwo przychody w tym roku?

PR:
Zgodnie z prognozą podaną w prospekcie emisyjnym w 2011 roku spodziewamy się przychodów ze sprzedaży na poziomie ok. 84,8 mln zł. Zysk netto szacujemy w przybliżeniu na 12,4 mln zł. Prognoza ta dotyczy całej Grupy Kapitałowej, w skład której poza Kino Polska TV S.A. wchodzi także Stopklatka S.A. – spółka prowadząca najstarszy w Polsce serwis o tematyce filmowej, Stopklatka.pl.

I: Dziękujemy za rozmowę.

Inwestycje.pl


kk

Notowania KINOPOL-PDA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Przeczytaj również:


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda