TFI PZU odnotowało rekordowe 1,2 mld zł zewnętrznej sprzedaży netto w I-X 2019

21.11.2019 15:35  Wiadomości giełdowe
TFI PZU odnotowało rekordowe 1,2 mld zł zewnętrznej sprzedaży netto w I-X 2019 Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI PZU) odnotowuje w tym roku rekordową sprzedaż w segmencie klienta zewnętrznego - łączna sprzedaż netto po 10 miesiącach wynosi ponad 1,2 mld zł, podała Grupa PZU.

"Ten rok nie jest łatwy dla branży funduszy inwestycyjnych. Większość TFI notuje spadek wielkości aktywów pod zarządzaniem. Tym bardziej cieszy, że w takim otoczeniu jesteśmy w stanie zdobywać nowych klientów i nowe aktywa" - skomentował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, cytowany w komunikacie.

Strukturalnie sprzedaż TFI PZU jest odzwierciedleniem sytuacji rynkowej, tzn. najwięcej aktywów towarzystwo pozyskało do funduszy obligacji skarbowych. Łącznie od początku roku nowe aktywa tych funduszy zwiększyły się o 1 mld zł, podano w materiale.

"Największą popularnością cieszy się fundusz PZU Papierów Dłużnych Polonez, który w okresie 12 miesięcy wypracował stopę zwrotu na poziomie 9,4%. Z punktu widzenia wyników na szczególne uznanie zasługuje fundusz PZU Dłużny Rynków Wschodzących, którego 12-miesięczna stopa zwrotu wynosi ponad 18%. Pojawiające się oznaki nadchodzącego globalnego spowolnienia gospodarczego powinny wspierać dalsze dobre zachowanie się obligacji jako klasy aktywów" - czytamy dalej.

"Jesteśmy przekonani, że trwający trend rynkowy będzie utrzymany i spodziewamy się dalszego dużego zainteresowania naszymi funduszami" - podsumował Żółtek.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. PZU jest notowane na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Czy branża targowa ma się dobrze | TWÓJ BIZNES #3   MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda