Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe

USA: Dow Jones pobił rekord

25.01.2017 16:38  Wiadomości giełdowe
USA: Dow Jones pobił rekord Rekordowe wzrosty cen akcji na Wall Street. Wskaźnik Dow Jones po raz pierwszy w historii przebił barierę 20 tysięcy punktów. Entuzjazm inwestorów wynika z przekonania, że pod rządami Donalda Trumpa amerykańska gospodarka przyspieszy.

Już na początku sesji Dow Jones wzrósł o ponad 100 punktów przekraczając barierę 20 tysięcy punktów. W górę poszły także inne wskaźniki giełdowe: S&P500 oraz Nasdaq. Od czasu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych ceny akcji na nowojorskiej giełdzie wzrosły o 9%. Optymizm inwestorów wynika z przekonania, że Donald Trump będzie prowadzić probiznesową politykę gospodarczą - usuwając wiele rządowych regulacji i obniżając podatek dochodowy od osób prawnych.

Wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych odblokował budowę dwóch rurociągów - Keystone XL i Dakota Access Pipeline. Donald Trump zapowiada też przyjęcie zakrojonego na wielką skalę planu rozbudowy infrastruktury. Prezydent chce, aby Kongres przeznaczył na ten cel 1 bilion dolarów w ciągu najbliższych 10 lat.

Republikanie w Kongresie, którzy dotychczas sprzeciwiali się znaczącemu zwiększeniu wydatków na infrastrukturę w obawie przez wzrostem deficytu, obecnie skłonni są zgodzić się na realizację przynajmniej części postulatów Donalda Trumpa.

IAR


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda