Wrocławski deweloper idzie po kilkadziesiąt milionów złotych: i2 Development wybrał GPW

27.07.2015 10:38  Wiadomości giełdowe
Wrocławski deweloper idzie po kilkadziesiąt milionów złotych: i2 Development wybrał GPW i2 Development, wiodący wrocławski deweloper, zdecydował się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów złotych.

- Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF. – zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł. – W ramach oferty publicznej będziemy chcieli pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych, co zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój. Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego. – mówi Marcin Misztal.

Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie.

i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu Premium, co stanowi około jej 75% działalności. Pozostałe 25% działalności to powierzchnie biurowe i usługowe.

– Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez naszą firmę. Zatrudniamy 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy naszych projektach. Obecnie realizujemy ponad 20 projektów we Wrocławiu o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli nam na realizację niemal 100 tys. m2 powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizujemy nowe nieruchomości i grunty. – zapowiada wiceprezes i2 Development S.A.  

W składa grupy kapitałowej i2 Development wchodzi: deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci), oraz generalny wykonawca (KPB). – To pozwala być nam niezależnym i generować znaczne oszczędności, co przekłada się na wysokość marży. Strukturę grupy kapitałowej traktujemy jako wyraźną przewagę konkurencyjną. – podkreśla Marcin Misztal.

Spółka z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki finansowe. Jest to efekt między innymi ponadprzeciętnej marży brutto, jaką i2 Development osiąga na swoich projektach oraz inwestycji w ramach joint venture, które są stałym elementem przyjętego modelu biznesowego. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcio-procentowy wzrost biznesu rok do roku.i2 Development


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda