Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Windykacja

Analiza. Przedsiębiorcy handlujący na straganach wiarygodni finansowo

04.05.2017 14:44  Windykacja
Analiza. Przedsiębiorcy handlujący na straganach wiarygodni finansowo Co pięćdziesiąty przedsiębiorca handlujący na straganie ma zaległości finansowe. Ich wartość to około 42 milionów złotych. Tak wynika z analizy Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowa instytucji Halina Kochalska, tak zwani przedsiębiorcy straganowi unikają zaciągania zobowiązań. Ma je 4 procent takich firm. W tej grupie, jak wyjaśnia rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej, problemy ze spłatą ma co dziesiąty przedsiębiorca.

Opóźnienia sięgają co najmniej 60 dni i wynoszą minimum 500 złotych. Średnie zadłużenie kredytowe przypadające na jedną firmę z tego typu zaległościami wynosi 51 tysięcy 139 złotych, nieopłacone zobowiązania pozakredytowe to 10 tysięcy 376 złotych.

Problemy z opłaceniem kredytowych oraz pozakredytowych zobowiązań ma około 2,3 procent przedsiębiorców. W innych branżach, jak wyjaśnia Halina Kochalska, takie kłopoty są kilkukrotnie częściej spotykane.

Ekspertka podkreśla, że trudno skutecznie ocenić ten sektor handlu. Jest on bowiem dynamiczny. Badania Katedry Ekonomiki Rolnictwa i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGGW wskazują, że udział handlu targowiskowego w detalicznym obrocie najczęściej kupowanymi artykułami wynosi 5 do 7 procent. Przedsiębiorcy handlują najczęściej produktami rolno-spożywczymi czy odzieżą i obuwiem.
Baza Biura Informacji Gospodarczej zawiera ponad 104 tysiące aktywnych i wyrejestrowanych podmiotów zajmujących się handlem straganowym.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Niestety w ciągu minionego roku czas rozpatrywania spraw przez sądy uległ wydłużeniu. Taka rzeczywistość KRD, faktoring nic nie pomoże. Trzeba po trzech miesiącach kierować sprawę do sądu, a jak dłużnik zapłaci ją wycofać. Jak ktoś zwleka rok czasu może liczyć straty, a firma faktoringowa przyjdzie szybciej do niego niż ściągnie należność od dłużnika.

    ~sadinternetowy_pl   (8 maja 2017 o 16:15)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes