Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Windykacja

Gaz-System ma decyzje lokalizacyjne na płd. odcinku gazociągu Polska-Litwa

24.04.2019 10:57  Windykacja
Gaz-System ma decyzje lokalizacyjne na płd. odcinku gazociągu Polska-Litwa Gaz-System w okresie od lutego do kwietnia 2019 r. uzyskał pięć decyzji lokalizacyjnych dla południowego odcinka gazociągu, który połączy systemy przesyłowe Polski i Litwy (GIPL), podała spółka. Gazociąg o długości ok. 158 km przebiegać będzie przez dwa województwa: mazowieckie i podlaskie.

Południowy odcinek GIPL połączy tłocznię gazu w Hołowczycach z miejscowością Ruda-Skroda. Inwestycja przewiduje także dostosowanie tłoczni gazu Hołowczyce do sprężania gazu o większym niż dotychczas ciśnieniu (do 8,4 MPa), podano.

"Uzyskane decyzje lokalizacyjne dotyczą:
- odcinka o długości ok. 70 km na terenie województwa podlaskiego, powiaty: wysokomazowiecki, zambrowski, łomżyński i kolneński (decyzja uzyskana w lutym 2019 r.),
- dostosowanie tłoczni gazu w Hołowczycach na terenie województwa mazowieckiego, powiat łosicki (marzec 2019 r.),
- odcinek o długości ok. 15 km na terenie województwa mazowieckiego, powiat ostrowski (kwiecień 2019 r.),
- odcinek o długości ok. 13 km na terenie województwa mazowieckiego, powiat łosicki (kwiecień 2019 r.),
- odcinek o długości ok. 60 km na terenie województwa podlaskiego, powiaty siemiatycki i wysokomazowiecki (kwiecień 2019 r.)" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Gaz-System ma decyzję środowiskową dla gazociągu Goleniów-Lwówek

"Zgodnie z przyjętym harmonogramem kolejnym etapem inwestycji będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Następnie w drugiej połowie 2019 r. planowane jest wszczęcie procedury przetargowej na wykonawcę robót budowlano-montażowych. Podpisanie umowy powinno nastąpić w pierwszym półroczu 2020 r." - powiedział wiceprezes Artur Zawartko, cytowany w materiale.

Celem całego projektu jest budowa nowego transgranicznego gazociągu o łącznej długości ok. 343 km na terenie Polski, który połączy systemy przesyłowe gazu ziemnego Polski i Litwy. Gazociąg o średnicy DN 700 umożliwi zróżnicowanie kierunków dostaw gazu do krajów
bałtyckich, podsumowano.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Jak inwestować w condohotele   Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes