Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Windykacja

Łączne zadłużenie biur podróży wyniosło ponad 4,7 mln zł w poł. roku

26.06.2019 13:30  Windykacja
Łączne zadłużenie biur podróży wyniosło ponad 4,7 mln zł w poł. roku Łączne zadłużenie biur podróży wyniosło ponad 4,7 mln zł w połowie 2019 r., tj. o około 4% więcej niż w 2018 roku , wynika z danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej (ERIF BIG). Długi miało 316 biur podróży działających w Polsce według stanu na koniec maja.

"Długi biur podróży najczęściej wynikają z niezapłaconych rachunków telefonicznych (łącznie zadłużenie to sięga prawie 1,7 mln zł). Na drugim miejscu są nieuregulowane opłaty z tytułu umowy ubezpieczenia (łączne zadłużenie z tego tytułu wynosi prawie 1,1 mln zł). Na trzecim miejscu są niezapłacone raty umów leasingowych (ich łączne zadłużenie wynosi prawie 750 tys. zł)" - czytamy w komunikacie.

Z danych ERIF BIG wynika, że najbardziej zadłużone jest biuro podróży z województwa śląskiego. Ma ono do spłaty długi o łącznej wysokości 340 tys. zł. Z kolei najwięcej zadłużonych biur podróży poza województwem śląskim jest również w województwach: małopolskim, mazowieckim, dolnośląskim i pomorskim.

Zobacz także: Polacy trzykrotnie zwiększyli zadłużenie kredytowe w ciągu 10 lat

"Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy pozostałych województw nie trafią na zadłużone biuro podróży. Z naszych danych wynika, że w każdym regionie znajduje się co najmniej kilku nierzetelnych tour operatorów. Dlatego warto poświęcić kilka minut, aby mieć pewność, że podczas naszego urlopu nic nie zakłóci nam spokoju. To bardzo proste. Wystarczy na przykład bezpłatnie zalogować się do serwisu infokonsument.pl należącego do biura informacji gospodarczej ERIF, wpisać NIP tour operatora i sprawdzić, czy przypadkiem nie ma zadłużenia. Jeśli ma, wtedy należy rozważyć zmianę lub ponieść świadomie ryzyko"- skomentował kierownik Departamentu Operacji i Rozwoju ERIF BIG Jarosław Furmaniak, cytowany w komunikacie.

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. to jedno z pięciu działających w Polsce biur informacji gospodarczej. Zadaniem biura jest przyjmowanie, przechowywanie oraz ujawnianie informacji gospodarczych o osobach, firmach i instytucjach. W bazie danych ERIF BIG znajdują się informacje gospodarcze pozytywne o terminowo spłacanych rachunkach, fakturach i innych zobowiązaniach. Są w nim też negatywne dane o zadłużeniu.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 1, Jacek Rozwadowski, ENEL-MED SA   Złoto Okiem ANALITYKA #40, Radosław Piotrowski (22.02.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes