Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Windykacja

Rzecznik rządu: premier proponuje wznowienie prac Polsko-Irackiej Komisji Mieszanej

07.11.2017 13:20  Windykacja
Rzecznik rządu: premier proponuje wznowienie prac Polsko-Irackiej Komisji Mieszanej Podczas spotkania z prezydentem Iraku premier Beata Szydło zaproponowała wznowienie prac Polsko-Irackiej Komisji Mieszanej, zajmującej się współpracą gospodarczą. To jeden z rezultatów rozmów w Warszawie szefowej polskiego rządu z prezydentem Iraku Fuadem Masumem Khaderem.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział Polskiemu Radiu, że politycy rozmawiali między innymi o sytuacji bezpieczeństwa w Iraku i na Bliskim Wschodzie. Jednak dyskusję zdominowały kwestie gospodarcze. "Przywódcy zgodzili się co do tego, że należy ją zintensyfikować przede wszystkim w obszarze przemysłu, rolnictwa i przemysłu zbrojeniowego. Prezydent Iraku wyraził chęć wymiany doświadczeń, jeżeli chodzi o rolnictwo czy również współpracę w dziedzinie nauki i archeologii" - poinformował rzecznik rządu.

Jak dodał Rafał Bochenek, rząd Beaty Szydło chce również odtworzenia Polsko-Irackiej Komisji Mieszanej. Premier Beata Szydło zaproponowała, by po wieloletniej przerwie organ zebrał się w marcu przyszłego roku w Warszawie. "To komisja, która zajmuje się przede wszystkim współpracą gospodarczą pomiędzy Irakiem a Polską i ma wypracować procedury, regulacje, które usprawnią ten obrót, nie tylko w sferze handlowej.

Eksperci pracujący w tej komisji mają również przygotować regulacje, które przyczynią się chociażby do rozwoju transportu między Polską i Irakiem. To w drugim kroku może rzutować na wzrost wymiany handlowej" - tłumaczył Rafał Bochenek.
Prezydent Iraku Fuad Masum Khader kończy dziś wizytę w Polsce. Wczoraj iracki przywódca spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, a dziś po południu ma w planie wizytę w polskim parlamencie.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes