ATC Cargo S.A. - dobre wyniki i plany o GPW

15.02.2012 09:11  Wyniki spółek
  ATC Cargo S.A. - dobre wyniki i plany o GPW Notowana na rynku NewConnect spółka logistyczna ATC Cargo S.A., czołowy operator kontenerowy na polskim rynku, wypracowała po 4 kwartałach 2011 r. zysk netto na poziomie 2,5 mln złotych, osiągając wzrost o 78,6% w stosunku do roku poprzedniego, w którym wartość zysku netto osiągnęła 1,4 mln zł.

Przychody spółki ATC Cargo S.A. po 4 kwartałach 2011 r. wyniosły 91,9 mln zł w stosunku do 79,1 mln zł po 4 kwartałach roku 2010, co stanowi wzrost o 16,2%.

Czwarty kwartał minionego roku to dla spółki ATC Cargo S.A. okres dynamicznego rozwoju zarówno w ujęciu biznesowym, operacyjnym, jak i finansowym. W październiku 2011 r. spółka pozyskała 5,1 mln zł z emisji akcji serii E. Pozyskane środki finansowe zostały przeznaczone na inwestycje w rozwój infrastruktury kolejowej na terenie Polski. Jeszcze w lutym 2012 r. spółka uruchomi pierwszy terminal transportu intermodalnego w Radomsku.

Segment przewozów intermodalnych (integrujących różne rodzaje transportu), w którym zamierza specjalizować się ATC Cargo S.A., nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym łańcuchu dostaw. Prognozy Ministerstwa Infrastruktury zawarte w Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r., wskazują na stale rosnący udział polskiego transportu intermodalnego w wartości obrotów na rynku usług sektora transportu, spedycji i logistyki (TSL) Unii Europejskiej.

Jesteśmy spółką, która jest aktywnym uczestnikiem tętniącej gospodarki. Tworzymy i realizujemy najbardziej efektywne rozwiązania logistyczne, usprawniając biznes naszych Klientów – m.in. dużych, światowych korporacji jak JYSK, IKEA, czy Imperial Tobacco, mając tym samym realny wpływ na rozwój polskiej gospodarki, w tym powstawanie nowych inwestycji - mówi Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo S.A.

Według danych przedstawionych w grudniu 2011 r. przez Urząd Transportu Kolejowego po trzech kwartałach ubiegłego roku w Polsce w bardzo znaczącym stopniu zwiększyły się przewozy intermodalne z wykorzystaniem transportu kolejowego, osiągając rekordowy wynik - 340,9 tysiąca sztuk, 82 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku, co oznacza wzrost rzędu 31,5%.

Nie ukrywam, że szacunki te są bardzo korzystne dla naszego biznesu i potwierdzają słuszność obranej przez nas strategii rozwoju. Działamy w branży, która będzie rozwijać się za sprawą dynamicznej, globalnej wymiany handlowej. Konsekwentnie zwiększamy swoje moce i poszerzamy skalę działalności. Minimalizujemy jednocześnie nowe ryzyka dla transportu drogowego związane z takimi czynnikami jak wprowadzenie e-myta, sankcji za przewóz ładunków ciężkich i zmiany przepisów odnośnie czasu pracy kierowców – naszą odpowiedzią na te uwarunkowania są opierające się w znacznym stopniu na transporcie kolejowym rozwiązania intermodalne - komentuje Jadeszko.

Spółka ATC Cargo S.A. jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek notowanych na rynku alternatywnym NewConnect. W rankingu „Gazele Biznesu” w roku 2011 spółka uplasowała się na 189 miejscu w stosunku do miejsca 539 w roku 2010.

Aktualnie pracujemy również nad formalnościami związanymi z przeniesieniem notowań spółki na Rynek Główny GPW w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że najpóżniej do końca I kwartału bieżącego roku spółka złoży pierwszą wersję prospektu emisyjnego do KNF. Jestem przekonany, że prezentowane przez nas bardzo dobre wyniki finansowe i jasno określona strategia rozwoju zainteresują naszych obecnych i przyszłych inwestorów – dodaje Artur Jadeszko.

ATC Cargo S.A.

mpNotowania ATCCARGO
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda