50-proc. wzrost sprzedaży Komputronik Biznes w lutym

06.03.2014 10:06  Wyniki spółek
50-proc. wzrost sprzedaży Komputronik Biznes w lutym Komputronik S.A. według wstępnych danych (z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów i premii posprzedażnych od producentów oraz bez uwzględniania funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych), w lutym 2014 roku wypracował w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług w wysokości 9,4 mln zł wobec 8,3 mln zł w lutym 2013 roku, co oznacza wzrost o 13,3%.

Mimo wysokiej ubiegłorocznej bazy, związanej między innymi z wysokim udziałem eksportu w całości sprzedaży w lutym 2013 roku, w lutym tego roku wg posiadanych szacunków udało nam się zwiększyć przychody i wyniki na każdym poziomie, w tym netto i operacyjnym. Większa alokacja zasobów skoncentrowanych na rozwoju sprzedaży krajowej, pozwoliła na wypracowanie istotnych wzrostów sprzedaży detalicznej i biznesowej i skutkowało zmniejszeniem udziału sprzedaży zagranicznej w całości przychodów. – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Luty był kolejnym miesiącem potwierdzającym ożywienie w segmencie obsługi przedsiębiorstw. Komputronik Biznes zwiększył od początku roku swoją sprzedaż o ponad 50 proc., a także negocjuje obecnie kilka ciekawych kontraktów, które dodatkowo powinny wpłynąć na dalsze zwiększenie skali działalności w tym obszarze – dodał Wojciech Buczkowski.

Komputronik SA

kk

Notowania KOMPUTRON
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda