Aforti Holding S.A. konsekwentnie idzie własną drogą

25.04.2017 13:05  Wyniki spółek
Po rekordowym IV kwartale 2016 roku Grupa ma za sobą kolejny udany etap. Wyniki systematycznie rosną – w pierwszych miesiącach 2017 roku wzrosty były nawet kilkakrotnie wyższe w porównaniu z analogicznymi miesiącami ubiegłego roku. W ciągu najbliższych miesięcy oddziały Aforti Holding S.A. będą funkcjonować na terenie niemal całej Polski, zaś w nadchodzących tygodniach w Rumunii rozpocznie swoją działalność Aforti Exchange Sp. z o.o.

Marzec był dla Aforti Holding S.A. kolejnym miesiącem wzrostów wyników sprzedażowych. Wszystkie spółki wchodzące w skład Grupy zakończyły pierwszy kwartał 2017 roku bardzo dobrymi wynikami. Po rekordowym 4Q 2016r. celem Holdingu jest co najmniej utrzymanie wyników z tego okresu. – Kontynuujemy działania sprawdzone i przynoszące zamierzone efekty. Wyniki, które osiągamy są odzwierciedleniem zapotrzebowania wśród przedsiębiorców na nasze produkty i usługi. Działamy bowiem wyłącznie w obszarze przedsiębiorstw i jesteśmy zadowoleni, że ten rynek z zainteresowaniem przyjmuje naszą ofertę – wyjaśnia Paweł Opoka, Dyrektor Zarządzający Sprzedażą w Aforti Holding S.A.

W pierwszym kwartale br. Spółka Aforti Finance S.A. udzieliła trzy razy więcej pożyczek niż w ostatnim kwartale 2016r. Korzystną prognozą na przyszłość jest bardzo duży wzrost składanych wniosków o udzielenie pożyczki. Z kolei wartość obrotu na platformie wymiany walut Aforti Exchange Sp. z o.o. w marcu była wyższa o 130,64% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. W marcu Aforti Collections S.A. osiągnęła ponad dwukrotny wzrost zleceń windykacyjnych. – Spółka po kilku miesiącach rozbudowy może efektywnie realizować pozyskane zlecenia – mówi Paweł Opoka. 

Do czynników, które wpływają na rosnące wyniki należą m.in. rozbudowa sieci sprzedaży, wzrosty liczby zleceń windykacyjnych, wniosków pożyczkowych czy obrotów na platformie wymiany walut. Wynika to z systematycznego rozwoju firmy i wzmacniania pozycji marki w Polsce. Tak dobre notowania wkrótce przełożą się również na działalność operacyjną na rynkach zagranicznych – rumuńskim, a  w przyszłości także bułgarskim.  

Obecne wyniki Grupy są efektem działań i decyzji podejmowanych na przestrzeni ostatniego roku. Większość założeń ze strategii przyjętej w lipcu 2016r. zostało zrealizowanych. Mimo to Grupa nie zwalnia tempa, stawiając sobie nowe cele. W związku z tym w marcu uruchomiono kolejny oddział Aforti Holding S.A. – w Rybniku funkcjonuje już Oddział Relacji Inwestorskich. Tym samym na chwilę obecną na Śląsku, który jest istotnym regionem w strategii Grupy, istnieją już dwa oddziały. Dzięki temu kontakt z tamtejszymi przedsiębiorcami i inwestorami jest znacznie ułatwiony. Jednocześnie od początku marca trwa poszerzanie struktur Grupy oraz sił sprzedażowych. Krokiem milowym w rozwoju Grupy będzie start działalności operacyjnej na terenie Rumunii. Aforti Exchange Romania ruszy w ciągu najbliższych tygodni. Trwają także prace nad otwarciem oddziału w Bułgarii.

Rosnące wyniki Grupy nie wywołują efektu stagnacji – wręcz przeciwnie – Aforti Holding S.A. zamierza konsekwentnie się rozwijać, by móc kompleksowo obsługiwać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. – Znamy potrzeby tego sektora. Teraz pracujemy nad stworzeniem i dostarczeniem jak najlepiej dopasowanych rozwiązań i produktów wspierających rozwój firm – wyjaśnia Paweł Opoka.

W pierwszych dniach kwietnia Grupa poinformowała o rozpoczęciu rozmów w sprawie przejęcia podmiotu z branży leasingowej. – Staramy się dopasować nasze produkty do potrzeb przedsiębiorców. Jedną z nich jest dostęp do finansowania w postaci leasingu. Nasza strategia zakłada nie tylko rozwój organiczny Holdingu, lecz także akwizycję. Chcemy poszerzyć naszą ofertę o biznes leasingowy i faktoringowy, dlatego na bieżąco będziemy rozważać pojawiające się możliwości wejścia właśnie w te branże – tłumaczy Paweł Opoka – W ostatnim czasie pojawiła się potencjalna możliwość rozpoczęcia działalności leasingowej, dlatego też w chwili obecnej prowadzimy rozmowy na ten temat.                          

W nadchodzących tygodniach Grupa planuje skupić się na rozpoczętych działaniach w spółce windykacyjnej Aforti Collections S.A., co pozwoli na jej dalszy rozwój. – Rozpoczęliśmy rozbudowę Działu Sprzedaży o trzy kolejne regiony: północno-wschodni, południowo-wschodni i południowo-zachodni. Obecnie przygotowujemy infrastrukturę techniczną do obsługi pierwszego pakietu 10 000 zleceń od wiodącego funduszu sekurytyzacyjnego, z którym podpisaliśmy długoterminową umowę – wyjaśnia Paweł Opoka. W ostatnim czasie Spółka wystartowała w przetargu na pełną obsługę 1 500 zleceń od dużej uczelni państwowej. Aforti Collections S.A. posiada własny dział prawny, który zajmuje się obsługą sądową zleceń. Niewykluczone jest, że w przyszłości poszerzy swoją ofertę o obsługę i doradztwo prawne.

Aforti Holding S.A. jest emitentem obligacji korporacyjnych. W obliczu niskich stóp procentowych produkty mające wyższy potencjał zysku niż tradycyjne lokaty stają się coraz popularniejsze na rynku finansowym. – W przeciwieństwie do produktów strukturyzowanych czy funduszy, obligacje już na początku gwarantują ustalony zysk. Przekłada się to na bezpieczeństwo i komfort pomnażania oszczędności – wyjaśnia Paweł Opoka. – W przypadku obligacji inwestor posiada możliwość wycofania środków przed okresem zapadalności poprzez sprzedaż na rynku Catalyst (jeśli są notowane) lub poprzez odsprzedaż cywilną jako papier wartościowy.

Mimo że Aforti Holding S.A. rozwija się coraz szybciej, budując stabilną pozycję w branży finansowej, to rozpoznawalność marki jest wciąż umiarkowana. Jest to spowodowane polityką firmy, która zakłada, że głównym celem Grupy jest dbałość o jak najlepszą jakość oferowanych produktów, dopasowanych do potrzeb Klientów z sektora MŚP. – Chcemy poszerzać naszą ofertę, odpowiadając na potrzeby naszych Klientów, z którymi budujemy długotrwałe relacje. Przyjętym przez nas założeniem jest kompleksowa obsługa przedsiębiorców i inwestorów, polegająca na wypełnianiu luk w naszej ofercie, stąd też projekty wprowadzenia leasingu, faktoringu czy doradztwa prawnego – tłumaczy Paweł Opoka.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • półka jest mocno zalewarowana, w chwili obecnej zobowiązania stanowią 85% bilansu spółki. wlasciciele emituja caly czas obligacje popychajac spolke w spirale dlugow . koniec moze byc tylko jeden

    ~gemul   (12 lipca 2017 o 16:37)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda