Alumast zapowiada tłuste lata – wyniki finansowe 2018

19.04.2019 09:50  Wyniki spółek
Alumast zapowiada tłuste lata – wyniki finansowe 2018
Notowana na rynku alternatywnym Alumast SA osiągnęła w 2018 r. przychody w wysokości 11,6 mln PLN i skokowy wzrost zysku netto. Pozyskany, jedyny w kraju certyfikat bezpieczeństwa1 dla wiodących produktów spółki – drogowych słupów kompozytowych, stawia Alumast w europejskiej czołówce i na pozycji lidera na rynku polskim. Przeprowadzona w 2018 r. ewaluacja procesów operacyjnych zwielokrotniła moce produkcyjne i zredukowała koszty. Grupa Alumast już korzysta na rozpędzających się inwestycjach infrastrukturalnych.

Spółka odrobiła 2,2 mln PLN straty z 2017 r. zamykając poprzedni rok zyskiem netto na poziomie 0,29 mln PLN. Realizacja zwiększonych przychodów z ostatniego kwartału (32 proc. rocznych przychodów) była możliwa dzięki gotowości produkcyjnej, będącej wynikiem ewaluacji procesów operacyjnych. 
 
- W ostatnim roku, po ewaluacji procesów poprawiliśmy wydajność, zwracając szczególną uwagę na proces produkcji i związane z nim koszty. Dzięki temu znacznie ograniczyliśmy wydatki, uporządkowaliśmy kwestie zatrudnienia i jakości pracy. W efekcie, uruchomiliśmy trzyzmianowy system produkcji znacznie zwielokrotniając jej potencjał. Pozwoliło nam to odpowiedzieć „pełną parą produkcyjną” na rosnącą od połowy 2018 roku, pozytywną koniunkturę na rynku infrastruktury – mówi Zbigniew Szkopek, prezes zarządu Alumast S.A.
Ostatnie lata zastoju przetargowego zostały wykorzystane przez Grupę na realizację prac badawczo-rozwojowych skoncentrowanych na doskonaleniu produktów z portfolio urządzeń drogowych i przygotowaniu Grupy do wejścia na kolejne rynki: sektora rolniczego i elektromobilności.  
 
- Dzięki czytelnej strategii badań i rozwoju pozyskaliśmy finansowanie na prace, które budują naszą pozycję lidera rynku – nie tylko krajowego. Tylko dwie firmy w Unii Europejskiej, obok Alumastu, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa tak wysokiej klasy. Przed nami kolejny rynek zbytu – infrastruktura drogowa wymaga nieustannej pracy, zaś inwestorzy administracji centralnej i regionalnej w całej Europie muszą szukać oszczędności. Nasze certyfikowane słupy są pod względem inwestycyjnym bezkonkurencyjne, ponieważ pozwalają osiągnąć oszczędności rzędu 50 proc. w porównaniu do kosztów standardowych rozwiązań – dodaje Szkopek. 

1 Najwyższa klasa bezpieczeństwa NE 2 dla prędkości 70 km/h; certyfikat na zgodność z wymaganiami normy PN- EN 12767 Bierne bezpieczeństwo konstrukcji wsporczych dla urządzeń drogowych – wymagania i metody badań. 
  
Alumast
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   #BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda